TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”

9 lipca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”® na antenie telewizji TVN Turbo w sobotę 11.07. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. godz. 2:35, 8.15 i 15:10, pn. godz. 0:35, wt. godz. 4:50, śr. godz. 1:55, 10:30 i 23:00, czw. godz. 12:30, pt. godz. 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:10.

Zobaczyć będzie można między innymi:

MB Actros MP3 wywrotka – samochód o technicznej dopuszczalnej masie całkowitej 41 ton, napędza 410 konny silnik, spełniający normę emisji spalin Euro 5. Skorzystano w tym celu z technologii SCR, a więc z użyciem preparatu Ad Blue. Wywrotkę zbudowano w oparciu o 4-ro osiowe podwozie, w konfiguracji napędu 8×6. Samochód nadaje się do cięższych zastosowań budowlanych, o czym świadczy mocny silnik, układ przeniesienia napędu z blokadami, oraz zawieszenie auta. Samochód wyposażono w dzienną kabinę kierowcy, której doleć kompaktowe wymiary sprawiają, że osiągnięto kompromis pomiędzy wielkością wnętrza a możliwą do wykorzystania przestrzenią na zabudowę.

Lokomotywa na ulicy – pewnego wieczoru w Krakowie na kolejową rampę załadowczą podjechały zestawy z naczepami niskopodwoziowymi. Na jedną z nich ładowano lokomotywę. 90 tonowy ciężar powolutku sunął po torach, a potem wjechał na szyny prowadzące na naczepę. Parowóz poruszano za pomocą liny i wciągarki. Przy załadunku pojawiły się przeszkody, ale udało się je pokonał. W środku nocy konwój wyruszył na kilkukilometrową trasę w asyście policji i firmowych pilotów. Jednak nie była to taka sobie przejażdżka.

Krokodylki na autostradzie – kierowca, wyruszając na trasę, musi liczyć się z możliwością zatrzymania pojazdu do kontroli. Uprawnienia do takich działań ma w Polsce kilka służb, a czasami zdarza się, że ich funkcjonariusze organizują wspólne punkty kontrolne. Natknęliśmy się na taki właśnie na opolskim odcinku autostrady A4. Przez kilka godzin parking przy autostradzie pełnił funkcję miejsca kontroli, prowadzonej przez Inspekcję Transportu Drogowego i Służbę Graniczną.

Spotkanie Trakerskie w Krakowie – chociaż nosiło numer 16, to jednak było równocześnie pierwsze, bo zorganizowane zostało pod innym sztandarem. Pierwszego dnia, w sobotę, rywalizowano na torze prób w kilku kategoriach wiekowych. Drugi dzień rozpoczął tradycyjny konwój ciężarówek, który jednak w tym roku przemierzał Krakowskie ulice inną trasą. Nowością był także towarzyszący Spotkaniu „Pierwszy trakerski zlot motocyklowy”. Jednak najważniejsze były prawdziwe ciężarówki. Spośród nich publiczność wybierała swoją faworytkę, a i jurorzy też szukali najpiękniejszego Samochodu

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Renault kontynuuje program Optifuel; Wielton rozszerza ofertę o zabudowy samochodów; zapraszamy do Opola na V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck”; benzynowo-gazowy Mercedes Sprinter. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!