TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”

27 lipca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.

Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo.
Premiera najbliższego odcinka w sobotę 1.08. o godz. 14.00;
powtórki przez cały tydzień: nd. godz. 2:35, 8.15 i 15:00, pn. godz. 0:30, wt. godz. 4:50, śr. godz. 2:20, czw. godz. 12:30 i 23.05, pt. godz. 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:10.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Volvo budowlane Ciechanów – samochody używane do zaopatrywania budów muszą łączyć w sobie sprzeczne cechy. Raz bowiem poruszają się po asfalcie, ale i warunki poza szosowe nie są im obce. Dlatego też takie auta muszą odznaczać się wyższą od przeciętnej dzielnością terenową. Wcale więc nie zdziwiło nas, że Volvo zorganizowało prezentację swoich pojazdów budowlanych w kopalni surowców mineralnych. Do jazd testowych przygotowano kilka samochodów, na których mogliśmy zobaczyć zabudowy polskich producentów. Te z firmy KH Kipper znamy już dobrze, ale skrzynie samowyładowcze z Wieltonu to nowość, którą producent właśnie wprowadził do swojej oferty.

Czas pracy kierowców w USA – amerykański kierowca nie ma tachografu. Własnoręcznie prowadzi książkę pracy, złożoną z luźnych kartek. Każda z nich odpowiada jednej dobie. Kierowca sam zakreśla odpowiednie pola, wskazujące czas jazdy, godziny odpoczynku i czynności wykonywanych przy samochodzie. We właściwą rubrykę na karcie wpisuje miejsca kolejnych postojów. W Stanach Zjednoczonych wszystkich kontroli dokonuje policja stanowa. W większości stanów prędkość jazdy na high way”u jest ograniczona do 105 lub 120 km/h, więc dziennie można przejechać około tysiąca kilometrów – jeśli jedzie się zgodnie z przepisami.

V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” – organizacja dużej imprezy, do jakich niewątpliwie należy Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck”, to skomplikowana operacja logistyczna. Oprócz miesięcy przygotowań przebiegających w zaciszu biura organizatora, najwięcej pracy wkładane jest w bezpośrednie przygotowania miejsca imprezy. Udostępniony przez Politechnikę Opolską teren jej drugiego kampusu, należało gruntownie posprzątać. W ruch poszły nie tylko taczki i łopaty, ale też traktory, spychacze, ubijarki i betonomieszarki. Aby móc ustroić wnętrze wysokiej hali, potrzebna była pomoc zwyżki. Organizatorzy: TVN Turbo, Urząd Miasta Opola, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Politechnika Opolska i program "Na osi" zadbali o podkreślenie międzynarodowego charakteru Zlotu także elementami scenografii.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: obchodzone niedawno „święto Policji” było świetną okazją do zupełnie innego kontaktu z mundurowymi; z opublikowanego przez Komendę Główną Policji raportu wynika, że w I półroczu tego roku odnotowano nieznaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w porównaniu do I półrocza roku 2008; nowy Mitsubishi Fuso Canter został przedstawiony w niemieckiej siedzibie Mercedesa; Nissan Cabstar. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!