Koronawirus: wyniki ankiety dla pracowników biura / magazynu / eksploatacji

, 30 marca 2020, 16:42

Nasi ankietowani stwierdzili, że w ich firmach dostępność środków ochronnych takich jak środki dezynfekcyjne czy maseczki lub rękawiczki ochronne jest wysoka (ponad 70% badanych). Większość firm wprowadziła także ograniczenie spotkań pomiędzy pracownikami oraz zakazy wizyt osób nieuprawnionych w firmie.

Pracownicy nie mają wątpliwości, że ich firmy czeka duży spadek liczby zleceń.

Opinie pracowników na temat spadku liczby zleceń oraz tego, jak kryzys przekłada się na wykorzystanie pojazdów pracujących w firmach były zbieżne z punktem widzenia właścicieli przedsiębiorstw transportowych. Wyniki tej ankiety można znaleźć tutaj.

Oczywiście pracownicy nie zawsze dysponują pełną wiedzą na temat działań planowanych przez właścicieli, niemniej mogą mieć na ten temat uzasadnione zdania. Jak widać na poniższym wykresie, wielu pracowników obawia się, że ich firmy w pierwszej kolejności, walcząc z kryzysem, obniżą ich płace.

Pracownicy, podobnie jak właściciele firm, nie są zbyt optymistycznie nastawieni do planowanego wsparcia przedsiębiorstw przez rząd w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej:

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!