MotoInnowacje 2011 – Wyposażenie warsztatowe

, 12 sierpnia 2011, 11:30

Wybierz wyposażenie warsztatowe, które Twoim zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł MotoInnowacji roku 2011. Głosuj i wygrywaj nagrody!


Hella Gutmann – Mega macs 66

Na czym polega innowacyjność Mega macs 66?

Urządzenie diagnostyczne charakteryzuje duży, wyraźny, kolorowy dotykowy ekran, bezproblemowa nawigacja pomiędzy aktywnymi oknami a także bezprzewodowa komunikacja ze złączem diagnostycznym w standardzie, interfejsy USB, Bluetooth, Ethernet, WLAN. Opcjonalnie można wyposażyć je również w wysokiej klasy 2-kanałowy oscyloskop.

Najnowszy tester Hella Gutmann automatyczne wyszukuje pojazd na podstawie VIN, zakres komunikacji – kody usterek, parametry (jednocześnie do 16 parametrów w formie cyfrowej i graficznej), test podzespołów wykonawczych, regulacja podstawowa, kodowanie sterowników, kasowanie inspekcji serwisowych.

Opcjonalnie daje możliwość dostępu on-line do gotowych rozwiązań problemów związanych z określonym kodem usterki, danych technicznych, interaktywnych schematów połączeń, katalogów części zamiennych, pomocy technicznej CallCenter (30 lat doświadczeń 150 techników).


Febi – Mobilny tester zawieszenia

Mobilny tester zawieszenia wydaje się być prostym narzędziem. Jest to mimo wszystko bardzo nowoczesne rozwiązanie.

Opatentowany mobilny tester zawieszenia firmy febi jest idealny do szybkiego i prostego zdiagnozowania elementów układu kierowniczego na przedniej i tylnej osi samochodu.

Dzięki niemu możemy nawet wykryć początki stanu zużycia przegubów. Urządzenie może być zastosowane wszędzie, gdzie nie ma konieczności zastosowania podnośnika hydraulicznego.


Stenhoj – Maestro 2.32 CF-08

Wydaje się, że trudno stworzyć coś innowacyjnego w znanym od dawna rozwiązaniu jakim jest podnośnik. Specjalistom z firmy Stenhoj się to udało.

Podnośnik Maestro 2.32 CF-08 wyposażony jest w specjalne łapy z unikatowymi na skalę światową, wysuwanymi konsolami, które zastępują różne wysokości podstawki. Dzięki temu rozwiązaniu można bez problemu podnieść na nim samochody dostawcze, terenowe, czy tuningowane. Rozwiązanie zastosowane w Maestro 2.32 CF-08 znacznie przyspiesza proces przygotowania samochodu do podnoszenia, co dodatnio odbija się na wygodzie i wydajności pracy całego warsztatu.


TRW Automotive – YCB350/351

Pracujesz sam i zastanawiasz się w jaki sposób wymienić skutecznie płyn hamulcowy?

Odpowiedzią jest profesjonalne urządzenie przeznaczone do wykonywania w sposób szybki i bezpieczny wymiany płynu hamulcowego oraz odpowietrzania układów hamulcowych, a także układów sprzęgła.

Daje możliwość jednoosobowej obsługi układów hamulcowych, również tych z systemami ABS oraz ESP współpracując z wszystkimi płynami typu DOT. Wyposażone jest we własną pompę i stabilizator ciśnienia płynu podawanego do samochodu w zakresie 0,4 – 4 bar. Zasilane jest napięciem 230V – niepotrzebne jest źródło sprężonego powietrza.


Texa – OBD Matrix

 

Zdarzają się klienci, którzy co jakiś czas zauważają niepokojące zachowanie pojazdu? Przy diagnostyce takich problemów przyda się OBD Matrix – urządzenie o niewielkich rozmiarach, ale dużych możliwościach.

Stworzony do wykrywania sporadycznych i krótkotrwałych usterek systemów elektronicznych podczas normalnego użytkowania pojazdu. Ma niewielkie wymiary i automatyczny tryb pracy. Rejestruje parametry bieżące i usterki dowolnego systemu od silnika, skrzyni automatycznej, klimatyzacji aż do systemu komfortu. Dane z testów drogowych analizowane są na komputerze.

OBD Matrix jest łatwy i intuicyjny w obsłudze.


Snap-on – Vantage Pro

Oferta testerów na rynku jest bardzo duża. Warto poznać też jeden z najnowocześniejszych jakim jest Vantage Pro.

Tester komponentów Vantage Pro jest przeznaczony do weryfikacji kodów usterek odczytanych z systemu samodiagnozy sterowników. Możliwości testowe pozwalają na diagnostykę komponentów (czujników, elementów wykonawczych itp.) silnika, skrzyni biegów, ABS, sieci CAN. Urządzenie zawiera bazę danych zawierającą ponad 12 000 testów przypisanych do konkretnych modeli samochodów. Diagnostyka komponentów polega na wykonaniu pomiarów elektrycznych za pomocą wbudowanego oscyloskopu i multimetru.

Testując komponent urządzenie podaje informację o testowanym komponencie (zasadę działania, widok złącza), jego lokalizacji, sposobie podłączenia i testowania oraz oczekiwanych wynikach w postaci wartości spodziewanych i przebiegów referencyjnych. Urządzenie automatycznie dobiera i ustala wartości podstawy czasu i amplitudy. Tester zawiera także przydatny samouczek.


Vemo – Tester sprężarek CLT1

Dla warsztatów serwisujących klimatyzację ciekawym  i pomocnym rozwiązaniem może okazać się tester sprężarek CLT1 firmy Vemo.

Urządzenie umożliwia przetestowanie klimatyzatora nawet w czasie zimy. Z CLT1 można łatwo i pewnie sprawdzić awarie zaworów sterowania sprężarki.. CLT1 nie wymaga jakiegokolwiek demontażu elementów układu klimatyzacji, wystarczy po prostu odłączyć kabel sprężarki oraz podłączyć tester. Wynik otrzymuje się w ciągu 15 minut.


Bosch – KTS Truck

Serwisujesz pojazdy użytkowe? Poznaj możliwości jakie daje KTS Truck firmy Bosch.

Testery KTS Truck i KTS 800 Truck do diagnostyki pojazdów użytkowych to najbardziej nowoczesne rozwiązania stanowiące uzupełnienie programu urządzeń diagnostycznych i części samochodowych firmy Bosch. Oba warianty testerów korzystają z wersji oprogramowania ESI[tronic] dla samochodów ciężarowych, która uwzględnia dane pojazdów i informacje serwisowe także dotyczące produktów firmy ZF Services.

Najnowszy tester do diagnostyki sterowników w pojazdach użytkowych dostępny jest w dwóch wariantach:
• moduł KTS (KTS Truck), do stosowania z komputerem PC lub laptopem, połączenie obu urządzeń realizowane jest za pomocą Bluetooth;
• kompletny system KTS 800 Truck, na który składają się dwa elementy w postaci KTS Truck oraz wytrzymałego tabletu DCU 130, który pozwala na sterowanie również innymi urządzeniami diagnostycznymi firmy Bosch; połączenie również realizowane jest poprzez Bluetooth.


Bosch – stół probierczy EPS 708

Układy wtryskowe w oparciu o układ Common Rail są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Aby umożliwić profesjonalną diagnostykę takiego układu Bosch stworzył nowoczesne stanowisko testowe.

Specjalna linia technologiczna składa się ze stanowiska probierczego EPS 708 i jest zestawem najnowszej generacji, umożliwiającym badanie współczesnych i przyszłych układów dieslowskich firmy Bosch typu Common Rail. Linia technologiczna do sprawdzania, testowania i kalibracji wtryskiwaczy oraz pomp systemu CR najnowszej generacji jest innowacją na skalę światową.


Delphi – Analizator Paliwa

Analizator paliwa

Analizator paliwa Delphi to trwałe, ręczne narzędzie, umożliwiające stacjom obsługi, warsztatom i flotom przeprowadzenie taniej i szybkiej analizy składu paliwa.  Mechanicy mogą zidentyfikować zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie oraz ocenić, czy było to przyczyną problemów z wtryskiem paliwa. Floty pojazdów użytkowych mogą zbadać jakość paliwa przed napełnieniem zbiorników, redukując prawdopodobieństwo uszkodzenia silnika spowodowane zanieczyszczeniami w paliwie.


ATT – Polaris D 200

Polaris D 200 to najnowsze, w pełni automatyczne urządzenie do serwisu klimatyzacji firmy ATT – Automotive Testing Technologies . Zostało zaprojektowane i wykonane w Niemczech wg standardu SAE J2788.

Polaris D 200 pozwala na odzysk min. 95% czynnika z precyzją +/-30gr oraz napełnianie z precyzją +/15gr. Zawiera w pełni szczelne pojemniki na olej i dodatkowy filtr w celu optymalnego wyeliminowania wilgoci – wroga systemów klimatyzacji. Stabilna budowa urządzenia oraz instalacja każdego pojemnika na własnej wadze gwarantuje wysoką precyzję działania.

W stacji do obsługi klimatyzacji zastosowano nowoczesne rozwiązania:

• komunikację Bluetooth, WiFi, USB,
• kolorowy wyświetlacz 4,3”

Polaris D 200 to jedyne urządzenie z możliwością doposażenia przemysłowym komputerem z 15” dotykowym ekranem i specjalnym oprogramowaniem.


ATT – H 6000 DG Accura

 

Warsztaty, które nie lubią ograniczneń z pewnością zainteresuje najnowszy podnośnik firmy ATT.

Technologia Accura zastosowana w podnośniku hydraulicznym gwarantuje brak stałych połączeń miedzy kolumnami, czyli brak ograniczeń w górnej części. Nie występują też specjalne połączenia np. za pomocą łańcuchów w dolnej części kolumn. Podnośnik Hymax H 6000 DG ACCURA daje możliwość dopasowania rozstawu kolumn wg potrzeb.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!