WABCO dzieli się wiedzą z inżynierami

30 listopada 2017, 11:03

WABCO organizuje kolejne spotkanie dla inżynierów pod hasłem WABCO4Designers. Będzie to okazja, aby skorzystać z wiedzy i know-how oraz poznać rolę konstruktora. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne.

Autonomiczne pojazdy, zaawansowane technologie prototypowania takie jak np. druk 3D, czy też dynamiczny rozwój robotyki – to tylko niektóre innowacje, które nie pojawiłyby się na rynku bez zaangażowania zaawansowanej myśli inżynieryjnej. Na rewolucję technologiczną olbrzymi wpływ mają kwalifikacje i umiejętności inżynierów.

Spotkanie WABCO4Designers adresowane jest do inżynierów, którzy mają już doświadczenie w procesach projektowania produktów. Będzie ono atrakcyjne dla konstruktorów, którzy pracują w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD, a także dla tych, którzy chcą dalej rozwijać się w dziedzinie projektowania. Głównym celem spotkania jest dzielenie się wiedzą dotyczącą sposobów konstruowania produktów w branży motoryzacyjnej. Będzie to również unikalna okazja, aby zapoznać się z procesem produkcji systemów zaprojektowanych we wrocławskim Centrum Badawczo-Rozwojowym WABCO.

Innowacje w erze przemysłu 4.0

Dzięki powiązaniu działalności Centrum R&D oraz zakładu produkcyjnego, WABCO jest
we Wrocławiu jedną z wiodących firm, która ma możliwość przekazać inżynierom konstruktorom tak szeroką i praktyczną wiedzę.

We wrocławskim Centrum R&D WABCO zatrudnionych jest obecnie łącznie
ok. 300 inżynierów o różnej specjalizacji zawodowej. Uczestniczą oni w tworzeniu przełomowych produktów i systemów hamowania, stabilizacji jazdy, zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki.

Projekty i koncepcje inżynierów z Polski mają dla WABCO duże znaczenie. WABCO Polska jest obecnie ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO, silnie wspierającym działalność w skali międzynarodowej. Wrocław jest również jednym z największych ośrodków produkcyjnych WABCO na świecie.

Od konceptu do wdrożenia produktu

W trakcie wizyty we wrocławskiej siedzibie WABCO inżynierowie zaznajomią się ze wszystkimi fazami procesu projektowania – od tworzenia konceptu, aż po wdrożenie produktu. Będą mieli okazję poznać zadania stawiane przed konstruktorami. Zwieńczeniem spotkania będzie wizyta w fabryce WABCO, w trakcie której uczestnicy obserwować będą, jak przebiega proces produkcyjny systemów zaprojektowanych przez inżynierów konstruktorów.

Swoją wiedzą w trakcie spotkania podzielą się z uczestnikami liderzy i inżynierowie WABCO Polska: Aleksander Zychla, kierownik zespołu centrum kompetencyjnego, Arkadiusz Wujec, inżynier projektu oraz Marek Smardz, inżynier konstruktor.

Tematem przewodnim prezentacji, które odbędą się w ramach WABCO4Designers,
będą:

  • Poziomowanie układu zawieszenia – od układu konwencjonalnego (RSV) po sterowany elektronicznie (eTASC)
  • Wielowymiarowość pracy konstruktora w projekcie nowego zaworu sterującego naczepą.

Spotkanie zakończy się panelem dyskusyjnym.

Szkolenie odbędzie się 12 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w siedzibie firmy przy ul. Ostrowskiego 34 we Wrocławiu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy wcześniej zgłosić chęć udziału.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy najpóźniej do 8 grudnia zadeklarować chęć uczestnictwa pod adresem: 4designers@wabco-auto.com.

O możliwości udziału w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!