Turbosprężarki bez tajemnic – szkolenie

3 października 2018, 11:47

W ramach ShowTruck dużą popularnością cieszy się szkolenie prowadzone przez ekspertów z firmy Motoremo o tematyce związanej z turbodoładowaniem silników spalinowych. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tego kursu.

Podczas szkolenia uczestnicy nie tylko zapoznają się z najnowszymi technologiami związanymi z doładowaniem silników samochodów ciężarowych, ale przede wszystkim poznają główne przyczyny uszkodzenia turbosprężarki i omawiają konkretne przykłady awarii, które mechanik może spotkać w swojej pracy.

Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin wymuszają na producentach turbosprężarek zastosowanie skomplikowanych technicznie rozwiązań, w związku z tym uczestnicy szkolenia mają szanse na zapoznanie się również z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w budowie turbosprężarki i mogą przekonać się, że technologie stosowane dotychczas w produkcji turbosprężarek do silników samochodów osobowych, a nawet do szeroko rozumianego motosportu, już teraz z powodzeniem wykorzystywane są w produkcji turbosprężarek do dużych silników samochodów ciężarowych.

Wzajemna wymiana doświadczeń

Czas poświęcony na omówienie najważniejszych punktów obejmujących proces wymiany turbosprężarki w pojeździe jest również okazją do wymienienia się swoimi doświadczeniami z innym uczestnikami szkolenia. Dlatego instrukcja montażu jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez uczestników punktów spotkania. Dzielnie się wiedzą to korzyść dla wszystkich, a wymiana doświadczeń zdobytych podczas procesu demontażu/montażu turbosprężarki w konkretnym pojeździe jest pomocą dla innych słuchaczy.

Mniej doświadczony mechanik będzie miał okazję do zapoznania się z budową turbosprężarki oraz zasadą jej działania. Szkolenie to można również polecić mechanikom, którzy dopiero wkraczają w arkana zawodu. Informacje na temat systemu uszczelnienia turbosprężarki – co ma bezpośredni związek z przyczynami wycieku oleju – niejednokrotnie były zaskoczeniem dla fachowców z wieloletnim stażem w zawodzie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!