Dodatkowe przyłącze w chłodnicach chłodziwa MAN

4 maja 2020, 13:35

Z myślą o pojazdach spełniających normę emisji spalin Euro 6 niektóre chłodnice chłodziwa MAHLE zostały wyposażone w dodatkowe przyłącze na zbiorniku wyrównawczym. Chłodnice te są jednak nadal kompatybilne z pojazdami spełniającymi normę Euro 4 i Euro 5.

Dotyczy to następujących chłodnic chłodziwa MAHLE do zastosowań w pojazdach MAN:

  • CR 701 000P
  • n CR 702 000P
  • n CR 770 000P
  • n CR 1167 000P
  • n CR 1168 000P

Drugie przyłącze przy zbiorniku wyrównawczym jest niezbędne w przypadku pojazdów spełniających normę Euro 6 ze względu na obecność dodatkowego węża chłodziwa. Pojazdy spełniające normę Euro 4 i Euro 5 nie posiadają tego dodatkowego węża, tak więc przyłącze to nie ma tu zastosowania.

W takim przypadku należy je wyposażyć w zaślepkę, aby zapobiec wyciekaniu chłodziwa. Zaślepka jest dostarczana wraz z chłodnicą chłodziwa, a w razie zgubienia można ją zamówić bezpośrednio przez dział sprzedaży części zamiennych MAN, podając numer części: 36.06140-0045.

Nieużywane przyłącza trzeba sprawdzić i w razie konieczności zabezpieczyć zaślepką. Aby zapobiec wyciekom, po otwarciu złączki węża należy zawsze wymienić uszczelki. Przed montażem nowe pierścienie uszczelniające należy dodatkowo zwilżyć świeżym chłodziwem, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Podczas naprawy układu chłodzenia należy zawsze napełnić system nowym chłodziwem, a stare zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!