Zmiana biegów w ciężarówce bez użycia sprzęgła?

23 lutego 2016, 10:56

Na swoim blogu Truckerhiob podzielił się pewną ciekawostką z kuchni amerykańskich „truckerów”. To co powiedział wielu europejskim kierowcom nie mieści się w głowie.

Otóż amerykański kierowcy samochodów ciężarowych nie używają w swoich pojazdach sprzęgła skrzyni biegów, pomimo iż jest ona na standardowym wyposażeniu. Żeby udowodnić jak zmienia się biegi w ciężarówkach w USA Truckerhiob w trakcie filmu zakłada nogę na nogę, żeby nie było wątpliwości, że sprzęgło nie jest wciskane. Wszystko to jest możliwe, ponieważ amerykańskie skrzynie biegów nie są wyposażone w synchronizator. Wiedzieliście, że w Stanach można zmieniać biegi w ciężarówkach w ten sposób?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

dan, 23 lutego 2016, 14:46 0 0

ZTCW chyba tak zmieniają w Ice Road Truckers.

Odpowiedz

marek, 1 marca 2016, 14:31 0 0

zadna nowina, starem tak jezdziłem dla zabawy ale ojciec musial wrócic z kursu z ładunkiem 200 km tyle ze lata temu... ruch był prawie zaden na drogach. Tak na marginesie synchronizowana tez sie da tak, z uczelni czasem do domu tak dla rozrywki skoda faworit wracałem. czy którys z kierowcow młodszych wie co to miedzygaz?

Odpowiedz