Nie uwierzysz co było przyczyną wypadku

15 kwietnia 2016, 11:08

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca Peugeota po tym, jak wjechał w tył śmieciarki. Jak ustalili policjanci, do tego wypadku doszło, bo kierowca się zagapił. Nietypowy był natomiast powód braku koncentracji 40-latka. Okazało się, że ten w trakcie jazdy oglądał film z trzymanego na kolanach tableta.

12 kwietnia 2016 w Dębowicy doszło do wypadku, którego na początku nic nie wyróżniało, jednak w toku ustaleń policjantów okazało się, że przyczyna wypadku była dość osobliwa. Kierujący samochodem marki Peugeot Boxer 40-latek z Lublina, uderzył w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego, służącego do odbioru śmieci. W wyniku tego zdarzenia kierowca peugeota doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Będący na miejscu zdarzenia policjanci stwierdzili, że przyczyną zaistniałego wypadku drogowego było nieobserwowanie drogi przez kierującego samochodem marki Peugeot. Nietypowy był natomiast powód tej nieostrożności. Jak ustalili mundurowi, 40-latek kierując autem oglądał w trakcie jazdy film, emitowany w tablecie leżącym na jego kolanach. Widocznie prezentowane na filmie sceny tak bardzo obniżyły jego koncentrację, że nie zauważył śmieciarki, na której doszczętnie skasował dostawcze auto.
saw
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze, stosowanie się do obowiązujących przepisów i kierowanie się zasadami zdrowego rozsądku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!