Kierowca ciężarówki uziemił pociągi w dolnośląskim [WIDEO]

, 20 maja 2016, 14:59

Samochód ciężarowy przejeżdżający przez tory na przejeździe w Imbramowicach, zahaczył wywrotką o kolejową sieć trakcyjną i ją zerwał. PKP uruchomiły autobusy zastępcze wzdłuż normalnej trasy pociągów.

Choć zdawać by się mogło, że zamknięcie wywrotki to rutynowa czynność dla każdego kierowcy po jej rozładowaniu, to nie od dzisiaj wiadomo, że najłatwiej o błędy w czynnościach, które na pierwszy rzut oka wydają się błahe. Niestety kierowca tej wywrotki miał ewidentnie gorszy dzień i jego nieuwaga doprowadziła do poważnych utrudnień w małej dolnośląskiej gminie Mietków. Nieostrożność kierowcy sprawiła, że został wstrzymany ruch pociągów pomiędzy Mietkowem a Żarowem, na linii kolejowej prowadzącej z Wrocławia do Wałbrzycha i Jeleniej Góry
https://www.youtube.com/watch?v=R7t34upK0VU
Po godz. 16 PKP Polskie Linie Kolejowe przywróciły ruch na jednym torze. Pozwoliło to znacznie zmniejszyć opóźnienia pociągów na tej trasie. Trwają jeszcze prace na drugim torze.

Właściciel ciężarówki zostanie pociągnięty do odszkodowania, o które będzie wnioskowało PKP PLK. Bardzo prawdopodobne, że za swoją nieuwagę kierowcy przyjdzie słono zapłacić.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!