Przejechał pół kontynentu z dokumentami wystawionymi na inny pojazd

23 maja 2016, 14:30

Zespół kontrolny z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi zatrzymał do kontroli zespół pojazdów należący do bułgarskiej firmy transportowej. Ciężarówka jechałą z Grecji do Polski przewożąc artykuły łatwopsujące się wskazane w załączniku nr 3 do umowy o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów (ATP).

pol
Podczas kontroli ustalono, że okazane do kontroli przez kierowcę świadectwo ATP jest wystawione dla innego środka transportu niż kontrolowany. Na oficjalnym dokumencie widniał inny numer VIN naczepy, aniżeli tej zatrzymanej. W wyniku analizy wykresówek i dokumentu przewozowego, stwierdzono, iż kontrolowany kierowca dopuścił się nierejestrowania za pomocą urządzenia rejestrującego na wykresówce wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi w wymiarze, co najmniej ok. 580 km.

Za powyższe naruszenia grozi kara w wysokości 13.000 zł, lecz zgodnie z art. 92a ust. 2 UTD, orzeczono kaucję na kwotę 10.000 zł. Ponadto, na kierującego nałożono cztery mandaty z załącznika nr 1 do UTD na łączną kwotę 3.500 zł.

źródło: http://www.gitd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!