Jak odkopać samochód domowymi metodami?

19 lipca 2016, 11:48

Jak sobie poradzić gdy nasz pojazd niepodziwianie zakopie się w piachu? Arabowie mieszkający na pustyni mają znakomity patent, który prostymi metodami pozwala wydostać samochód z pułapki.

Wieki mieszkania na pustyniach, a także kilkadziesiąt lat motoryzacji w takich warunkach, wymusiło potrzebę radzenia sobie w tych nietypowych warunkach. Wiadomo, że w takich warunkach ciężko o specjalistyczne urządzenia, jak więc radzą sobie mieszkańcy tamtego regionu świata? Worek do napełnienia piasku i kawałek materiału wystarczają im do wykonania prostej wyciągarki. Cała operacja zaprezentowana na filmie zajmuje dosłownie kilka minut.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 28 lipca 2016, 22:03 0 0

jak to sie mowi? ja nie musiałem nigdy tak by całkiem samemu wydostac z ale ojciec opowiadał mi ze nie jeden raz do TATRA (model ). Jechało sie , łopatami całe auto piaasku czy zwiru, ruszasz a Tatra wersja 6x6 klup i stoi mieląc. Kto wyciagnie taką mase? nikt, pomysłowość- line do drzewa, drugi koniec miedzy bliżniaki i sie nawija ciągnac jak wyciągarka...
tu modyfikacja z workiem bo inne masy a pozatym niech ktos wskaze drzewo na pustyni :)

Odpowiedz