Ten kierowca przekonał się, co najbardziej zwraca uwagę ITD

22 lipca 2016, 16:04

Inspektorzy z WITD w Opolu wytypowali do kontroli w miejscowości Zalesie Śląskie pojazd polskiego przewoźnika. 200 metrów przed punktem kontrolnym kireowca gwałtownie zjechał na drogę lokalną, co wzbudziło podejrzenie u kontrolujących, którzy pojechali za pojazdem.

Po zatrzymaniu kierowca będący jednocześnie przedsiębiorcą przyznał, że zjechał z drogi, ponieważ fałszował zapis tachografu, potwierdzając to w obecności inspektorów poprzez zdjęcie z impulsatora skrzyni biegów magnesu zakłócającego pracę urządzenia. Potwierdziły to również dokonane przez kontrolującego wydruki z tachografu cyfrowego oraz karty kierowcy, z których wynikało, że tachograf rejestrował odpoczynek, mimo że pojazd się poruszał.

Kierowca przyznał także, że użył magnesu, ponieważ skończył mu się dopuszczalny czas jazdy i chciał dojechać do miejsca docelowego. W związku z naruszeniem wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 5000 zł.

 

źródło: www.gitd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 24 lipca 2016, 9:16 0 -1

Zabrać licencje

Odpowiedz

Anonim, 24 lipca 2016, 9:37 1 -1

90%kierowców tak jezdzi

Odpowiedz