Szósty zmysł kierowcy uratował mu życie

16 sierpnia 2016, 11:02

Dziesiątego sierpnia na drodze S3, na obwodnicy Gorzowa doszło do tragicznego wypadku. Jednak gdyby nie wybitny refleks kierowcy osobówki, wypadek mógłby mieć dużo tragiczniejsze skutki. Chwilę przed zderzeniem między cysterną, a tirem, stały dwa samochody osobowe.

Analizując wideo, które zostało zamieszczone w internecie, można zaryzykować tezę, że kierowcy samochodów osobowych widzieli w lusterkach nadciągającą ciężarówkę i w ostatniej chwili zmienili pas ruchu. Gdyby nie ich bardzo trzeźwa postawa, prawdopodobnie liczba ofiar byłaby znacznie wyższa.


Według ustaleń policji, kierowca ciężarówki na słowackich numerach rejestracyjnych musiał stracić przytomność albo nie zachował odpowiedniej ostrożności, w wyniku czego uderzył w tył stojącej w korku ciężarówki przewożącej gaz. W wypadku uczestniczyła również skoda, która został uderzona przez jedną z ciężarówek. Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że w wypadku zginęła jedna osoba. Droga została zablokowana na kilka godzin.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!