Jechał z wyrwaną osią naczepy

9 kwietnia 2021, 13:58

Inspektorzy z Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie od Straży Granicznej, że przez polsko-czeskie przejście graniczne w Kudowie Słone wjechała ciężarówka z uszkodzoną naczepą.

Inspektorzy zatrzymali ów zestaw do kontroli w Kudowie Zdroju. Jak się okazało, oś naczepy była wyrwana z mocowań w wyniku zdarzenia drogowego w Czechach. Kierowca chcąc zabezpieczyć uszkodzony element, spiął oś pasami transportowymi.

W ten sposób przewoźnik liczył, że uda mu się doprowadzić naczepę do miejsca garażowania. Uszkodzeniu uległ również układ hamulcowy i system ABS oraz układ zawieszenia pneumatycznego, w którym brakowało poduszek. Ciężarówka została wycofana z ruchu. Wobec przewoźnika inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne, a kierowcę ukarali mandatem karnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wojtek, 21 kwietnia 2021, 15:07 0 0

Jechałem bezpośrednio za nim. Kierowca jechał bardzo wolno. Widać było że zjeżdża na warsztat. Alllllllleeeeee Mają wynik. To ja inspektorów ukarałbym za zaniechanie mu drogi. Wstyd za chwalebne się nieszczęściem przewoźnika. Wstyd dla itd

Odpowiedz