Ciekawy pomysł Stellantis na braki kadrowe w transporcie drogowym

6 marca 2023, 14:20

Problem z brakami w kadrach kierowców zawodowych nie jest nowy, niemniej ostatnimi czasy zaczął przybierać na sile. Efekty braku kierowców odczuł m.in. koncern Stellantis, który ma problem z częstotliwością dostaw wyprodukowanych samochodów do dealerów. Firma wpadła jednak na ciekawy pomysł.

Stellantis narzeka, że samochody koncernu stoją na placach w oczekiwaniu na transport do dealerów. Wcześniej problem z opóźnieniem dostaw wynikał z przerwanych łańcuchów dostaw np. w zakresie półprzewodników. Obecnie jednak problem leży po stronie transportu i logistyki.

Koncern wpadł na pomysł rekrutacji własnych pracowników. Stellantis oferuje przebranżowienie pracowników w swoich fabrykach. W całej Europie prowadzone są kampanie informacyjne, które mają zachęcić do zmiany zawodu, pozostając jednak nadal w strukturach firmy. Osoby, które spróbują swoich sił w nowym miejscu pracy, będą mieć zapewnione szkolenie oraz niezbędny sprzęt. Dodatkowo, jeśli zmiana stanowiska nie będzie satysfakcjonująca, jest możliwość powrotu na poprzednie, stacjonarne miejsce pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!