Wyjął kartę z tachografu i pojechał dalej

13 marca 2023, 14:10

Kierowca długo będzie pamiętać swój niezbyt rozsądny pomysł. Trucker wyciągnął kartę z tachografu i ruszył w dalszą drogę. Podczas kontroli oznajmił, że chciał w ten sposób zaoszczędzić na czasie pracy. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina zatrzymali prawo jazdy szofera na trzy miesiące.

Źródło: GITD

Na drodze ekspresowej S3 w okolicach miejscowości Kunowo, inspektorzy ITD ze Szczecina zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca jechał do Gądek. Podczas kontroli stwierdzono brak karty kierowcy w tachografie. Mężczyzna godzinę przed kontrolą wyciągnął kartę z tachografu chcąc zaoszczędzić na czasie pracy. Analiza ostatnich 28 dni zapisów w tachografie oraz karcie kierowcy wykazała, że takich sytuacji było więcej. Na dodatek tuż przed zatrzymaniem przekroczył on dozwoloną prędkość. Na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h jechał z prędkością 87 km/h. Inspektorzy zatrzymali prawo jazdy kierowcy na trzy miesiące oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 31 marca 2023, 7:41 1 0

Jak to dobrze że się skończyło jeżdżenie na magnesie i inne debilizmy... Życzę powodzenia i więcej trafnych kontroli ???

Odpowiedz