Nowość w ofercie Trumy– SecuMotion

5 września 2005, 0:00

Firma Truma wprowadziła kolejny produkt do swojej oferty – SecuMotion.
Jest to reduktor z uniwersalnym systemem przyłączeniowym do butli gazowych każdego typu. Może być stosowany w przewozach specjalistycznych, przyczepach kempingowych, a także samochodach turystycznych.


Każdy, komu przyszło podróżować za granicą, wie że różnorodność kształtów i rozmiarów butli gazowych może przyprawić o zawrót głowy, a zjednoczonej Europie daleko jeszcze do pełnej integracji również i w tej dziedzinie.
Najnowsze rozwiązanie proponowane przez Trumę pozwala odetchnąć miłośnikom karawaningu z ulgą – najnowszy system gazowej regulacji Trumy, tak zwane SecuMotion (od angielskiego safe during motion – bezpieczeństwo podczas podróży) jest nie tylko zgodny ze standardami Unii Europejskiej, ale przede wszystkim pozwala na ujednolicenie systemów we wszystkich europejskich kamperach produkowanych po 2007. Sytuacja kiedy wszystko postawione było na głowie, a każdy kraj rządził się własnymi prawami zostanie raz na zawsze rozwiązania.

  SecuMotion zakłada przykręcenie reduktora zawsze w jednym miejscu do ściany pojazdu i połączony z butlą gazową za pomocą węża wysokiego ciśnienia. Końcówki wężyków dostępnych w różnych długościach pasują do sześciu najczęściej spotykanych rodzajów gwintów butli gazowych. Dotychczasowe nielegalne przejścia i redukcje zastąpione zostały przez uniwersalne redukcje, które będzie można samodzielnie, szybko i wygodnie wymieniać bez obawy o ingerencję w szczelność instalacji gazowej.


Specjalne zabezpieczenia przewodów uniemożliwiają wydostanie się gazu nawet jeśli wężyk zostanie przerwany, pęknie lub ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu. System działa na zasadach podobnych do zaworów wody w domowych pralkach automatycznych – jeśli otrzyma informację o zwiększonej ilości wydostającego się gazu natychmiast powoduje jego automatyczne odcięcie.


Dbając przede wszystkim o komfort wypoczynku na ten sezon Truma wyposażyła system SecuMotion w zespół automatycznych zaworów na dwie butle gazowe, znany pod nazwą DuoComfort. DuoComfort może zostać w każdej chwili uzupełniony w Eis Ex (podgrzewacz zabezpieczający instalację przed zamarzaniem), zdalny wyświetlacz oraz zdalne wyłączniki gazu.


Dodatkowych informacji technicznych udziela.:
Ryszard Góra, tel: 012 641 02 41, 604 576 945

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!