Interfejs elektroniczny Navigator Mobile

12 września 2005, 0:00

Navigator Mobile jest interfejsem elektronicznym będącym w stanie połączyć się ze wszystkimi systemami sterowania, w pojazdach osobowych jak również pojazdach ciężarowych.
Łączy w sobie zaawansowane technologicznie funkcje z wygodą obsługi.
Podłączony do PC Navigator Mobile umożliwia w krótkim czasie i z bezwzględną dokładnością przeprowadzenie wszystkich prób autodiagnostycznych, jak na przykład: kasowanie kontrolek serwisowych, programowanie kluczyków, odczyt i kasowanie błędów, konfiguracja centralek, regulacje, aktywacje, kalibracje i wiele innych. Charakteryzuje się dużą spoistością i praktycznością, wszystko jest zintegrowane w pojedynczym module; posiada możliwość podłączenia do PC na trzy różne sposoby: szeregowo, USB i wireless(bluetooth).
Dzięki połączeniu bluetooth może pracować bezprzewodowo. Oznacza to możliwość wygodnej inspekcji samochodu, bez powiązania żadnym przewodem, stojąc daleko od systemu będącego również w ruchu (w zakresie zasięgu bluetooth).

Navigator Mobile jest wyposażony w szeroki zakres informacji technicznej, niezbędny dla głębszej analizy, jak również instrukcje dla jego poprawnego wykorzystania. Dzięki okresowym aktualizacjom oprogramowania i tygodniowym biuletynom technicznym mamy dostęp do informacji o napotkanych nieprawidłowościach i opisu procedur do przeprowadzenia dla wykorzystania nowych funkcji diagnostycznych. Wiele informacji przedstawianych jest w najbardziej przyjazny sposób za pomocą rysunków i filmów dzięki wykorzystaniu grafiki komputerowej. Podłączenie do PC to również wiele przydatnych funkcji jak zapamiętywanie prób diagnostycznych, ich archiwizacja i wydruki.

Aktualizacja software przez Internet
Funkcja coraz bardziej niezbędna, biorąc pod uwagę przyspieszające tempo w jakim rozwija się elektronika stosowana w pojazdach. Diagnosta może faktycznie podłączyć się do Internetu poprzez swój PC i za cenę zwykłego połączenia telefonicznego uzyskać dostęp do ostatnich aktualizacji.


Bank danych Texa
Dla Navigator Mobile, dostępne są również wszystkie informacje zawarte w Banku danych Texa, który obejmuje schematy elektryczne, dane, procedury, wykresy, co jest niezbędne dla identyfikacji źródła uszkodzenia w systemach samochodowych. Poza tym wiele funkcji może być wyszczególnionych dzięki wyświetleniu filmów lub zdjęć.

Autodiagnostyka
]2P[
Sterowniki zarządzające różnymi systemami w pojazdach (wtrysk, system hamowania, airbag, klimatyzacja, itd.) mają w swoim wnętrzu system kontroli znany jako system autodiagnostyki. Aby zweryfikować stan działania sterowników elektronicznych niezbędne są urządzenia diagnostyczne będące w stanie komunikować się z tymi sterownikami. Każdy konstruktor pojazdów wykorzystuje własne rozwiązania komunikacji co powoduje, że realizacja uniwersalnych urządzeń diagnostycznych staje się złożona.
Texa, dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu w opracowywaniu systemów wielomarkowych, gwarantuje maksymalną kompatybilność ze wszystkimi systemami elektronicznymi pojazdów, umożliwiając swoim klientom interwencję w ponad 100 markach i ponad 35.000 systemach obecnych w trzech środowiskach: samochody osobowe, motocykle i samochody ciężarowe.
Więcej informacji: tel. (0-32)643 16 43, e-mail: tompol@autodiagnostyka.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!