Sprężarki z serii APK – G

26 września 2005, 0:00

Grupa AIRPRESS poszerzyła swoją ofertę o kompaktową sprężarkę śrubową
serii APK-G.
Sprężarki AIRPRESS APK-G wyposażone są w agregat śrubowy, który posiada niekonwencjonalną, opatentowaną konstrukcję.
Pojedyncza, kompaktowa stacja wytwarzania i oczyszczania sprężonego powietrza zamiast tradycyjnej instalacji pozwala na redukcję kosztów związanych z zajmowaniem dużej powierzchni użytkowej oraz na eliminację ewentualnych błędów podczas montażu. Ekstremalnie niski poziom głośności pracy sprężarki pozwala na jej montaż bezpośrednio przy stanowiskach roboczych. Montaż maszyny wymaga jedynie przyłączenia jej do sieci elektrycznej oraz do instalacji rozdziału sprężonego powietrza – jest natychmiast gotowa do pracy.


Sprężarki AIRPRESS serii APK-G wyposażone są w sterownik nowej generacji MC 2, który umożliwia między innymi poszerzenie osprzętu, komunikację z inną sprężarką lub ze sterownikiem zewnętrznym zarządzającym pracą wielu sprężarek, z komputerem itp. Zdecydowanie do największych zalet tego sterownika należy w pełni zautomatyzowana kontrola nad pracą sprężarki. Kompresor sukcesywnie powiadamia użytkownika o konieczności dokonania ewentualnego przeglądu i bardzo precyzyjnie informuje, który z elementów podlega wymianie (np. wkłady do mikrofiltrów w celu uniknięcia ewentualnych zanieczyszczeń na powłoce lakierniczej). Kontrola temperatury sprężonego powietrza, które trafia do pistoletu lakierniczego czy kabiny lakierniczej jest całkowicie kontrolowana przez komputer i w razie konieczności następuje jej schłodzenie do tzw. punktu rosy.


Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość powłoki lakierowanej, a także prawidłowość funkcjonowania pozostałych urządzeń wykorzystywanych w lakierni jest jakość sprężonego powietrza.


Na jakość sprężonego powietrza wpływają:
– Zawartość wody w sprężonym powietrzu,
– Stopień zawartości cząstek oleju, a także cząstek stałych w 1 dm3 wykorzystywanego medium.
Nadmierna ilości każdego z tych czynników istotnie wpływa na pogorszenie jakości powietrza, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia jakości wykonywanych usług.

Sprężarki śrubowe AIRPRESS APK-G standardowo zostały wyposażone w kompletny system przygotowania i oczyszczania sprężonego powietrza. Zastosowany w sprężarkach AIRPRESS rozbudowany system filtracyjny gwarantuje bardzo wysoka jakość sprężonego powietrza. Efekt taki jest możliwy do uzyskania dzięki zastosowaniu w układzie wewnętrznym sprężarki następujących urządzeń:
– filtr wstępny z dokładnością do 60 mikrometrów,
– komplet mikrofiltrów do separacji cząstek stałych z dokładnością do 0,01 mikrometra,
– wysokiej klasy osuszacz powietrza – wypełniony przyjaznym dla środowiska środkiem chłodniczym R 134a, o punkcie rosy+ 3°C,
– automatyczny spust kondensatu (zbiornik, mikrofiltry oraz osuszacz powietrza ) sterowany elektronicznie.


Na podstawie wielu opinii można przyjąć, iż typowy zakład lakierniczy , w którym pracują równocześnie pistolet lakierniczy, szlifierka, polerka i doraźnie inne urządzenia pneumatyczne będzie potrzebował od 1000 do 1400 l./min. (w przypadku stosowania w kabinie tzw. dysz venturiego od 1400 do 2000 l./min.) sprężonego powietrza. Idealnym rozwiązaniem dla tego typu zakładów jest sprężarka śrubowa na zbiorniku 500 litrowym, wyposażona w kompletny system przygotowania i oczyszczania sprężonego powietrza – . AIRPRESS APK – G.


Kontakt:
tel. 0-602 369 434
a.jankowski@airpress.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!