InformationWeek podkreśla rolę PACCAR w dziedzinie technologii

24 października 2005, 0:00

Nowatorskie zastosowania technologii zapewniły firmie PACCAR, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych takich marek, jak: Kenworth, Peterbilt oraz DAF czołową pozycję w najnowszym rankingu firm z sektora motoryzacyjnego przeprowadzonym przez magazyn InformationWeek. Lista InformationWeek 500 powstaje w wyniku analiz strategii, inwestycji i praktyk technologicznych firm z 21 różnych sektorów.

PACCAR współpracuje z wieloma czołowymi spółkami z branży informatycznej, w tym z firmami Dell i Microsoft, z którymi opracowuje nowe produkty informatyczne. Przykładami najnowocześniejszych platform informatycznych stosowanych w PACCAR, są :
System identyfikacji radiowej (RFID – Radio-Frequency Identification) – Samochody wyposażane są w „inteligentne” znaczniki, które przekazują specjalizowanym systemom dane o swojej lokalizacji i stanie .
System zaopatrzenia PACCAR (PPS – PACCAR Purchasing System). Ten niedawno wprowadzony system zapewnił firmie łączność z jej 800 dostawcami. System ten oparty jest na interfejsie www, a jego zadaniem jest uproszczenie komunikacji i przyspieszenie procesów poprawy jakości we współpracy z partnerami i dostawcami.
Elektroniczna Placówka Dealerska PACCAR (Electronic Dealerships) obsłużyła już ponad 10.000 gości, którzy za jej pośrednictwem zapoznali się z bieżącymi i przyszłymi technologiami firmy. System ten został zainstalowany w całej sieci dystrybucyjnej PACCAR.

Więcej informacji dotyczących firmy pod adresem: www.paccar.com 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!