Badanie tachografu na rolkach hamulcowych

5 grudnia 2005, 0:00

WSOP Gliwice oferuje dwa urządzenia do przeprowadzenia kontroli i sprawdzania tachografów analogowych oraz cyfrowych. Urządzenia umożliwiają przeprowadzenie kontroli w warunkach stacyjnych wykorzystując rolkowe stanowiska do sprawdzania hamulców Maha IW4/IW7.

TMK 1
TMK 1 to urządzenie do kontroli tachografów EC i urządzeń do rejestracji jazdy Maha/Kienzle do kontroli wg paragrafów 57b i 57d ustawy StVZO tachografów mechanicznych i elektronicznych EC, rejestratorów jazdy i tachografów płaskich FTCO 1319 oraz DTCO 1381

Możliwości kontroli w powiązaniu ze stanowiskiem rolkowym
– Droga wg prędkości obrotowej przy tachografach mechanicznych
– Pomiar obwodu opony
– Kontrola błędów własnych
– Pomiar wielkości W, K
– Programowanie tachografów elektronicznych
– Kontrola zegarów bez ich demontażu
– Możliwość kontroli na szybkich rolkach
– Wydruk etykiet
– Kontrola działania ogranicznika prędkości
– Możliwości współpracy ze stanowiskiem hamowni podwoziowej


Urządzenie TMK 1 zostało dopuszczone jako rolkowe stanowisko do sprawdzania tachografów przez GUM i stanowi podstawowe wyposażenie serwisów, które zamieniły bazę drogową na stanowisko stacjonarne.


TCS Basic Pomiar tachografów na stanowisku rolkowym
System do pomiaru przebytej drogi TSC jest światową nowością w zakresie kontroli tachografów dla ciężarówek i autokarów zgodnie z paragrafem 57 b ustawy StVZO.
Dzięki konstrukcji modułowej może być używany na rolkowych stanowiskach do badania hamulców z podłączoną lub nie rolką pomiarową. Łatwość i szybkość przeprowadzania badania jak i bezpośredni wydruk protokołu badania wraz z plombami gwarantuje wysoką sprawność stanowiska kontrolnego. Ten przyrząd kontrolny otrzymał homologację PTB i jest uznawany przez wielu producentów tachografów. Uniwersalny przyrząd pomiarowy został opracowany z myślą o użytkowaniu warsztatowym. Obsługa menu przebiega bezpośrednio na PC (również laptopie lub Touch Screenie) i z tego poziomu można zlecić wydruk protokołu kontrolnego sprawdzanego tachografu. Protokoły kontrolne równocześnie są plombami do zamocowania na tachografie i ograniczniku prędkości.

 ]2[

Możliwości pomiarowe urządzenia
– Kontrola tachografów zgodnie z paragrafem 57 b ustawy StVZO
– Ustalanie ilości impulsów/obrotów dla wszystkich mechanicznych i elektronicznych tachografów (1314, TVI 8400, Actio-Poltki028)
– Wskaźnik błędu w procentach
– Ciągły odczyt danych
– Diagramy kontrolne przy zabudowanym tachografie
– Kontrola wejścia powiązana z wydrukiem
– Kontrola ograniczników prędkości (GBA) w połączeniu z elektronicznym tachografem
– Kontrola zegarów wraz z wydrukiem
– Programowanie tachografów FTCO 1319 i MTCO 1329, TVI 2400 przygotowane dla EFAS (Grundig), SmartTach (Activa), DTCO (Tachograf na karty chipowe)
– Wydruk i zapis plomb kontrolnych z datą, numerem stanowiska kontrolnego, adresem, wartościami pomiarowymi, numerem nadwozia itd.
– Jako opcja są możliwe również pomiary na ulicy
– Możliwa wymiana informacji z innymi systemami komputerowymi (na żądanie)

Zestaw TCS zawiera zintegrowane oprogramowanie TC – net software do zarządzania wszystkimi typami tachografów, danymi klientów przejmowaniem danych do pomiaru, możliwość wydruku na protokole kontrolnym. Oprogramowanie bazuje na systemie Windows, program wielojęzyczny – możliwość wyboru jednego z wielu języków.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!