StreetPilot c310 z mapą na wybrany region

2 stycznia 2006, 0:00

StreetPilot c310 to kolejne z urządzeń serii c3xx przeznaczonych wyłącznie do nawigacji samochodowej. Odbiornik ten wyposażony został w intuicyjne menu, obsługiwane całkowicie za pomocą ekranu dotykowego. Na bocznej ścianie obudowy umieszczono jedynie pokrętło regulacji głośności oraz przycisk włączania urządzenia. Pod względem funkcjonalnym c310 jest urządzeniem identycznym z c320, różni się natomiast dostarczany z nim pakiet akcesoriów.
Urządzenie to wyposażone jest w funkcje wyszukiwania elementów mapy i automatycznego tworzenia tras do nawigacji. Sam proces planowania trasy został do maksimum uproszczony – urządzenie zaraz po włączeniu pyta się użytkownika o cel podróży, przyjmując aktualną pozycję za punkt początkowy planowanej trasy. Użytkownik może zrezygnować z nawigacji wg trasy i przejść do wyświetlania mapy, analogicznego do innych urządzeń firmy GARMIN. W czasie podróży użytkownik wspierany jest także komunikatami głosowymi informującymi o zbliżających się zwrotach w trasie. Funkcjonalność tego nowego odbiornika nie odbiega niczym od standardowych urządzeń instalowanych fabrycznie przez producentów samochodów.
StreetPilot c 310 to również nowy sposób konfiguracji. Ilość dostępnych ustawień zredukowano wyłącznie do elementów wpływających na sposób nawigacji samochodowej. W urządzeniu tym nie znajdziemy rozbudowanego menu głównego, natomiast konieczne zmiany w ustawieniach wprowadzić można korzystając z kreatora ustawień pojawiającego się przy pierwszym uruchomieniu urządzenia.
Nad sprawnym i dokładnym wyznaczaniem aktualnej pozycji czuwa w tym urządzeniu 12 kanałowy moduł GPS, przygotowany do pracy z sygnałami SBAS (WAAS / EGNOS). Odbiornik posiada wbudowaną antenę GPS typu patch, jednak oprócz niej możliwe jest również dołączenie anteny zewnętrznej z wykorzystaniem przygotowanego złącza MCX.
StreetPilot c310, podobnie jak pozostałe urządzenia tej serii, wyposażony został w funkcję wyświetlania trójwymiarowej mapy. Użytkownik skorzystać może również z tradycyjnego, stosowanego dotąd widoku mapy z lotu ptaka, według własnych upodobań. Zmieniony został jednak, w stosunku do innych urządzeń GARMIN-a, wygląd prezentowanej na ekranie mapy . Dzięki trójwymiarowemu widokowi mapy, użytkownik otrzymuje czytelne informacje o drodze znajdującej się przed nim, a także o wskazówkach związanych ze zwrotami w trasie. W czasie nawigacji skala wyświetlanej mapy jest automatycznie zmieniana tak, aby przedstawić jak największą ilość szczegółów przy zbliżaniu się do zwrotu.
StreetPilot c310 wykorzystuje wyświetlacz o przekątnej prawie 9 cm i prezentujący informacje w 65536 kolorach. Urządzenie jest też standardowo wyposażone w dwa głośniki umieszczone na bocznych ściankach obudowy, co znacznie wpływa na jakość komunikatów głosowych i ich słyszalność. Posiada również wbudowany akumulator LiIon, przeznaczony do pracy urządzenia bez zasilania zewnętrznego. Standardowo w pojeździe instaluje się go za pomocą uchwytu z przyssawkami na szybie przedniej i zasila za pomocą dołączonego w zestawie kabla do gniazda zapalniczki.
Dla potrzeb wymiany danych z komputerem StreetPilot c310 wyposażony jest w port USB. Za jego pośrednictwem możliwe jest ładowanie map szczegółowych, na karty SD umieszczone w slocie kart pamięci. Urządzenie to dostarczane jest (w odróżnieniu od pozostałych modeli z tej serii) bez płyt CD zawierających mapy szczegółowe Europy Zachodniej – CitySelect. Odbiornik ten oferowany jest bowiem w kilku wersjach wyposażenia, obejmujących karty pamięci z fabrycznie przeinstalowanymi mapami CitySelect na jeden wybrany region. Dodatkowe mapy dostępne są opcjonalnie jako gotowe karty pamięci, które po zakupie wystarczy włożyć do slotu kart pamięci w urządzeniu, aby móc z nich skorzystać w czasie podróży.Nowym dla odbiorników GPS rozwiązaniem jest również możliwość zmiany wyglądu samego urządzenia. Na liście akcesoriów opcjonalnych dostępne są bowiem pakiety 5 paneli przednich, które łatwo i szybko można wymienić.
Więcej informacji:


http://www.garmin.pl/index.php?mod=prod&act=detail&pID=775

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!