Rolki ciężarowe – nowość w ofercie firmy Unimetal

14 kwietnia 2006, 0:00

Firma Unimetal Sp. z o.o. w Złotowie wprowadziła do oferty mikroprocesorowe urządzenia rolkowe do badania sił hamujących w pojazdach „ciężarowych” – typ RHC-30.
Urządzenie przeznaczone jest do pomiaru sił hamujących oraz oceny skuteczności i równomierności działania hamulców pojazdów o dmc powyżej 3,5t, w tym: samochodów ciężarowych, autobusów, ciągników rolniczych i przyczep, wyposażonych w powietrzne i hydrauliczne układy przenoszące hamulców.
Urządzenie przede wszystkim może być stosowane w stacjach kontroli pojazdów (przed dopuszczeniem pojazdu do ruchu), w warsztatach samochodowych i punktach serwisowych oraz stacjach szybkiej obsługi do sprawdzenia stanu technicznego hamulców pojazdów podczas okresowych przeglądów technicznych i po naprawie.

Urządzenie RHC-30 posiada znak CE oraz certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego nr Z/15/007/06 dopuszczający do stosowania na stacjach kontroli pojazdów.
RHC-30 w standardzie wyposażone jest w przewodowy miernik nacisku na pedał hamulca, czujnik do pomiaru zmian ciśnień pneumatycznego układu sterowania hamulców oraz kasetę z zegarami do wizualizacji wyników pomiarów.
Pracą RHC-30 zarządza Jednostka Sterująca (komputer, monitor LCD 17” oraz kolorowa drukarka), natomiast samo sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania (droga radiowa). Program umożliwia dodatkowo prowadzenie bazy danych oraz archiwizację wyników badań i ich analizę. Struktura programu umożliwia jego rozszerzenie (np. tworzenie dokumentów obowiązujących w SKP). Do protokołu końcowego diagnosta może wprowadzać informacje tekstowe.
Procedura pomiarowa może być realizowana w trybie automatycznym lub ręcznym.
Proces badawczy kończy się wydrukiem protokołu, w którym znajdują się m.in. dane właściciela badanego pojazdu oraz wyniki z przeprowadzonego badania.
Producent oferuje różne możliwości zastosowania urządzenia: jako stanowisko samodzielne na kanale bądź bez oraz jako element zintegrowanej komputerowo linii typ UNILINE 3000 na stanowisku kontrolnym.

UWAGA: Istnieje możliwość montażu urządzenia we wnękach fundamentowych starego typu urządzenia rolkowego do badania sił hamujących pojazdów o dmc pow. 3,5t – typu RH-30 lub RH-30E.


Dane techniczne:
Max nacisk osi – 160 kN
Zakres sił hamowania – 0 – 30 kN
Rozstaw kół – 990-2700 mm
Średnica obręczy koła  – 14”-33”
Zakres mierzonego ciśnienia – 0 – 1 MPa
Zakres siły nacisku na pedał hamulca – 0-1000 N
Prędkość obrotowa rolek – 2,67 km/h
Moc silników – 2 x 7,5 kW
Masa własna – 1300 kg
Zasilanie – 3 x 380 V
Pomiar – automat/ręczny
Sterowanie – z pulpitu/zdalne

Więcej informacji:
tel./fax (0 67) 263 30 80

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!