Stacje Valeo Clim Fill

15 maja 2006, 0:00

Sezon na obsługę i naprawy klimatyzacji już rozpoczęty. Na rynku znajduje się bogata oferta urządzeń obsługi klimatyzacji.
Stacje obsługi Valeo Clim Fill stanowią rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy zamierzają zająć się naprawami klimatyzacji w sposób profesjonalny.

Stacje Valeo Clim Fill – to urządzenia pozwalające na obsługę samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.
W tym roku dostępne są dwa modele:
Clim Fill Advance – automat
Clim Fill Auto – automat z 2 wagami oleju i dozownikiem kontrastu.


 
Zarówno Advance jak i Auto pozwalają na pracę w trybie automatycznym (opróżnianie układu, wykonanie próżni i test szczelności oraz napełnienie układu) i w trybie manualnym.
W stacji Clim Fill Auto zastosowano dodatkowo dwie wagi oleju zużytego i świeżego oraz dozownik kontrastu, co sprawia, że w trybie automatycznym można dodawać również olej i kontrast do układu.
Spełnienie wymogów związanych z obsługą ciężarówek i autobusów wymagało zastosowania najbardziej wydajnej na rynku pompy próżniowej oraz zbiornika wewnętrznego mogącego pomieścić 20 kg czynnika R134a.
Przyczyną częstych usterek układu klimatyzacji samochodowej jest wilgoć. W celu zapewnienia skutecznego osuszenia układu należy ją dokładnie usunąć. Zastosowana dwustopniowa pompa próżniowa o wydajności 180 l/min pozwala na wytworzenie ciśnienia rzędu 26 mbar. Ciśnienie to powoduje, że woda znajdująca się w układzie zaczyna wrzeć już w temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza i następuje dokładne odessanie pary wodnej. Ciśnienie to może być utrzymane w układzie przez cały proces PRÓŹNI dzięki temu mamy pewność, że usługa została wykonana profesjonalnie.
Urządzenie jest proste w obsłudze, ponieważ oprogramowanie w języku polskim prowadzi czytelnymi komunikatami przez cały proces obsługi. Zastosowane czujniki chronią użytkownika przed popełnieniem błędu w trakcie wykonywania operacji..
Baza danych zawiera dane 3 300 różnych modeli pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawarte tam są dane dotyczące:
– Ilości czynnika R134a.
– Rodzaju oleju układu klimatyzacji.
– Ilości oleju w całym układzie.
– Ilości oleju w poszczególnych podzespołach.

Informacje o ilości oleju w poszczególnych podzespołach są nam niezbędne do profesjonalnej naprawy układu po wymianie np. skraplacza, butelki osuszacza lub innych elementów.
Baza danych pozwala na wprowadzenie dodatkowych danych 250 modeli samochodów zdefiniowanych przez użytkownika.
Oprogramowanie pozwala na wyposażenie stacji w moduł diagnostyczny (opcja) pozwalający na ocenę pracy i diagnozowanie usterek klimatyzacji.
Wymiana uszkodzonej sprężarki klimatyzacji czy też długotrwałe otwarcie układu np. w wyniku stłuczki wymaga oczyszczenie układu. W przeciwnym razie może dojść do ponownej awarii układu. Znanych jest kilka metod płukania układu: sprężonym powietrzem, azotem, detergentem i czynnikiem chłodniczym. Najbardziej skuteczne metody to płukanie detergentem i czynnikiem chłodniczym. Płukanie czynnikiem pozwala na zaoszczędzenie wysokich kosztów związanych z zakupem detergentów i ich utylizacji. Poza tym jest bezpieczne dla elementów gumowych układu.
Stacje Valeo Clim Fill można wyposażyć w przystawkę do płukania. Przystawka posiada mechaniczny filtr zatrzymujący zanieczyszczenia i pozwala na ochronę wewnętrznego filtra stacji. Zestaw adapterów umożliwia płukanie poszczególnych elementów układu oddzielnie lub osobno obwodu niskiego i wysokiego ciśnienia.
W standardzie Valeo oferuje drukarkę. Stacje mogą pracować z przewodami serwisowymi o różnej długości.
Urządzenia posiadają 12 miesięczny okres gwarancji.
W cenie stacji zawarte jest jej uruchomienie oraz szkolenie z podstaw klimatyzacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!