Masterlease nadal liderem FSL

5 czerwca 2006, 0:00

Według opublikowanego przez Instytut FlotaMONITOR raportu „Rynek Car Fleet Management w Polsce” Masterlease Polska utrzymał pozycję lidera na rynku full service leasing.


Raport Instytutu dotyczy pierwszego kwartału 2006 roku. Z dokumentu wynika, że rynek wynajmu długoterminowego nadal rozwija się dynamicznie, a jego wartość w porównaniu z czerwcem 2005 roku zwiększyła się o ponad 50 mln złotych (obecnie wynosi ok. 840 mln zł rocznie).

Pierwszy kwartał nie przyniósł zmian w pierwszej trójce firm oferujących usługi full service leasing.
Liderem nadal pozostaje Masterlease Polska.
Firma posiada obecnie 14,5% udziału w polskim rynku FSL (tabela poniżej).


Na koniec 2005 roku Masterlease posiadał 1279 klientów. Obecnie, firma może pochwalić się już 1526 klientami. 19% – procentowy wzrost w portfelu klientów odbił się również na wielkości obsługiwanej floty. Na koniec kwietnia Masterlease finansował i zarządzał flotą 7045 samochodów.


 


– W pierwszym kwartale nasza flota powiększyła się o kolejne 528 aut obsługiwanych w usłudze full service leasing. Duży wpływ na ten sukces miał kontrakt na kilkaset pojazdów, jaki Masterlease zawarł z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era i Heyah. Podpisana przez nas umowa ramowa pozwala nam ciągle rozszerzać współpracę, dlatego liczymy, że do końca roku nasza flota powiększy się jeszcze bardziej – mówi Konrad Karpowicz, dyrektor departamentu handlowego Masterlease Polska.
Według danych Instytutu, na koniec marca 2006 roku polskie firmy CFM obsługiwały flotę 60 441 pojazdów. 78% aut podlegało usługom full service, a 22% samemu zarządzaniu.


Firma Masterlease znalazła się również na prestiżowej liście 500 największych polskich przedsiębiorstw handlowo – usługowych. W rankingu Home&Market spółka uplasowała się na 299 miejscu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!