Bridgestone wybuduje w Polsce fabrykę opon do samochodów ciężarowych i autobusów

12 czerwca 2006, 0:00

Bridgestone Corporation poinformował o decyzji europejskiej centrali firmy, Bridgestone Europe NV/SA (BSEU), dotyczącej budowy w Polsce fabryki produkującej opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów. Na ten cel przeznaczone zostanie około 200 milionów euro
Nowa fabryka będzie zarządzana przez filię należącą w 100% do Bridgestone Europe, którą planuje się otworzyć w Polsce. Budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2007 roku, a produkcja ruszy prawdopodobnie w pierwszej połowie 2009. Planowana wielkość produkcji to około 5000 opon dziennie.
„To bardzo ważny krok w kierunku zmniejszenia uzależnienia naszej europejskiej sieci dystrybucji od importu opon spoza Europy” – powiedział Takashi Urano, Prezes i Dyrektor Generalny Bridgestone Europe.
Będzie to już druga fabryka opon radialnych do samochodów ciężarowych i autobusów należąca do Bridgestone w Europie. Pierwsza z nich to fabryka w Bilbao w Hiszpanii. Nowa fabryka pozwoli Bridgestone zwiększyć samowystarczalność w Europie i przyczyni się do rozwoju strategicznego systemu dystrybucji produktów.
Oprócz fabryki w Poznaniu, która już funkcjonuje oraz fabryki budowanej na Węgrzech, nowa fabryka będzie trzecim zakładem produkcyjnym Bridgestone w Europie Wschodniej. Będzie ona jednym z 51 zakładów w ramach globalnej sieci produkcyjnej Bridgestone, która obejmuje swym zasięgiem 24 kraje, w tym Brazylię, Meksyk, Chiny i Węgry.

Harmonogram budowy nowej fabryki opon w Polsce
1. Planowana lokalizacja: przedmieścia Stargardu Szczecińskiego, województwo zachodniopomorskie, Polska
2. Planowane rozpoczęcie produkcji: pierwsza połowa 2009 roku
3. Powierzchnia: około 100 hektarów
4. Produkt: opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów
5. Nakłady inwestycyjne: około 200 milionów euro
6. Wielkość produkcji: około 5000 opon dziennie od pierwszej połowy 2011
7. Właściciel: Bridgestone Europe NV/SA – 100% udziałów

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!