Nowa fabryka MAN

26 czerwca 2006, 0:00

20.06.2006r. wmurowano kamień węgielny pod fabrykę MAN Nutzfahrzeuge w Niepołomicach pod Krakowem. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 90-100 mln euro.


Od połowy 2007 fabryka będzie produkować przede wszystkim ciężarówki TGA WorldWide i Man TGA. Krakowska fabryka będzie trzecim zakładem koncernu MAN Nutzfahrzeuge w Polsce i stanie się częścią połączonego łańcucha produkcji firmy. Istniejące w Poznaniu i Starachowicach fabryki autobusów zatrudniają obecnie 2 600 osób.
Nowa fabryka w Krakowie jest ważnym krokiem w międzynarodowej strategii firmy. „Ponad wszystko kierujemy się na rynki poza Europą Zachodnią, zwłaszcza rynki Europy Wschodniej, które będą rosnąć najmocniej” – powiedział Lars Wrebo, Dyrektor Produkcji w MAN Nutzfahrzeuge. Po uruchomieniu zakładu 650 pracowników będzie wytwarzać 15 tysięcy samochodów rocznie. Model TGA WorldWide przeznaczony będzie na rynki Europy Wschodniej, Rosji, Afryki Południowej i Bliskiego Wschodu. Pojazdy TGA zaspokoją rosnące europejskie potrzeby. Niezbędne do produkcji podzespoły, takie jak osie, kabiny i silniki będą dostarczane z fabryk MAN-a w Niemczech i Austrii.
W swoim wschodnim regionie sprzedaży, MAN Nutzfahrzeuge posiada 18.5% udział w rynku ciężarówek. W Polsce wynosi on 25%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!