XF105 Samochodem Ciężarowym Roku 2006

17 lipca 2006, 0:00

Po raz trzeci w historii tej nagrody samochód ciężarowy firmy DAF Trucks został uhonorowany tytułem Samochodu Ciężarowego Roku miesięcznika Polski Traker. W dowód uznania dla serii XF, jednego z najchętniej kupowanych samochodów ciężarowych do transportu międzynarodowego w Europie, czytelnicy w trzynastej już edycji plebiscytu, wybrali model XF105 Samochodem Ciężarowym Roku 2006. Kapituła plebiscytu przekazała dwie nagrody. Oficjalne wręczenie pierwszej odbyło się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven (Holandia) w dniu 16 maja 2006 roku w trakcie uroczystości.
Uroczystość została uświetniona wizytą w fabryce DAF Trucks w Eindhoven, gdzie odbywa się produkcja najnowszych silników PACCAR MX oraz PACCAR PR, produkcja komponentów do pojazdów DAF oraz linia finalnego montażu pojazdów DAF serii CF oraz XF. Goście zwrócili szczególną uwagę na całkowicie zmodernizowaną fabrykę silników DAF, gdzie kosztem 55 mln Euro zainstalowana została linia do automatycznej obróbki i montażu silników MX oraz PR, wyposażonych w technologię DAF SCR dla spełnienia normy Euro 4 oraz Euro 5.


Druga nagroda została wręczona tradycyjnie już w czasie 13 Spotkań Trakerskich w Krakowie, które w tym roku odbyły się w dniu 11 czerwca 2006 roku. Przybyli goście mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach rozgrywanych najnowszym modelem XF105. Sześć innych ciągników siodłowych XF105 zaprezentowanych zostało licznie przybyłym kierowcom i właścicielom firm transportowych.
W plebiscycie Polskiego Trakera wyróżnione zostały dotąd następujące samochody ciężarowe marki DAF:
1. DAF 95XF (Samochód Ciężarowy Roku 1997 w Polsce)
2. DAF 85CF (Samochód Ciężarowy Roku 1999 w Polsce)
3. DAF XF105 (Samochód Ciężarowy Roku 2006 w Polsce)


Informacje na temat firmy DAF oraz produktów marki DAF zamieszczone są na stronie pod adresem www.daftrucks.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!