Duży wzrost Masterlease

7 sierpnia 2006, 0:00

Instytut FlotaMONITOR opublikował nowy raport na temat rynku Car Fleet Management w Polsce. Liderem branży nadal pozostaje Masterlease. Już 45% wszystkich klientów na rynku wynajmu długoterminowego korzysta z usług tej spółki.


Na koniec czerwca 2006 roku ponad 4300 firm korzystało w Polsce z usług CFM. Oznacza to, że w stosunku do pierwszego kwartału tego roku liczba klientów sektora car fleet managemant wzrosła o 16,3%.


Dużą dynamiką popisał się również Masterlease. Tylko w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami tego roku, firma odnotowała ponad 11% wzrost liczby pojazdów obsługiwanych w ramach full service leasing.


Obecnie flota lidera liczy łącznie 7687 samochodów w obu usługach – wynajem długoterminowy i CFM. 99% tej floty stanowiły auta przekazane klientom w FSL. Obecnie 45% wszystkich klientów polskiego rynku FSL korzysta z usług Masterlease, a sama firma zwiększyła swój udział w całym rynku CFM do 15,2%.

– Branża rozwija się naprawdę dynamicznie. Do tej pory przez wiele lat z naszych usług korzystali głównie producenci dóbr szybko zbywalnych, dziś dominują firmy farmaceutyczne i finansowe. Silnie zaznaczają swoje potrzeby także przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, co ma bezpośredni związek z rozwojem tego segmentu usług- mówi Jerzy Kobyliński, prezes Masterlease Polska.


 


Źródło: Instytut FlotaMONITOR (2006)


 ]2[


Źródło: Instytut FlotaMONITOR (2006)


 ]3[

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!