Program Komunikator

14 sierpnia 2006, 0:00

Program Komunikator to aplikacja do zarządzania łańcuchem dostaw dla hurtowni i sklepów motoryzacyjnych. Komunikator współpracuje z programem do obsługi magazynu i sprzedaży FIRMA2000, umożliwiając odbieranie i wysyłanie informacji dotyczących towarów oraz ich dostępności. Odbiera on zapytania klientów z programów FIRMA2000 i katalogów klienckich, a następnie wysyła informacje o cenach towarów, ich dostępności oraz potwierdzenia zamówień.


Program automatyzuje wiele czynności, dotychczas wykonywanych przez sprzedawców.


Za jego pomocą, bez udziału sprzedawcy, możliwe jest m.in.:
– sprawdzanie cen i stanów u dostawcy towaru jednym naciśnięciem klawisza (z programu FIRMA2000),
– sprawdzenie cen i stanów towaru przez użytkownika końcowego z poziomu programu Katalog (np. przez warsztat samochodowy),
– możliwość zamówienia towaru zarówno przez użytkowników programu Katalog, jak i użytkowników powiązanych systemów FIRMA2000,
– sprawdzenie zaległości płatniczych danego odbiorcy u innych podmiotów (możliwe do zastosowania w przypadku np. zrzeszenia firm).

Poza wykorzystaniem programu Komunikator do współpracy z podmiotami zewnętrznymi można go wykorzystać także w przypadku instalacji offline, czyli oddziałów nie pracujących na jednym serwerze. W tym przypadku Komunikator służy do sprawdzania stanów w oddziałach oraz składania zamówień wewnętrznych, czyli swego rodzaju zleceń na przesunięcia wewnątrzoddziałowe / międzymagazynowe.


Najnowsze wersje Komunikatora umożliwiają ponadto – co jest szczególnie istotne w branży motoryzacyjnej – automatyczne zamówienie towaru u dostawcy w sytuacji, kiedy składane jest zamówienie od odbiorcy końcowego, a towaru nie ma na stanie. Pozwala to na realizację zamówienia klienta bez informowania go o chwilowej niedostępności towaru.


Aplikacja jest wielowątkowa, co pozwala zwiększyć szybkość działania oraz sprawniej obsługiwać zapytania klienckie przy dużym obciążeniu systemu.


Do prawidłowej pracy modułu wymagane jest posiadanie systemu magazynowania i sprzedaży FIRMA2000. Przeniesienie danych z istniejących systemów sprzedaży i wdrożenie systemu wykonywane są bezpłatnie.


Szczegółowe informacje:
ASCO s.c.
tel (012) 638-61-77
http://www.asco.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!