Premiera nowego systemu Dynafleet na IAA

21 sierpnia 2006, 0:00

Podczas Międzynarodowego Salonu Pojazdów Użytkowych, odbywającego się od 21 do 28 września w Hanowerze Volvo Truck Corporation zaprezentuje nową generację swojego systemu zarządzania transportem Dynafleet, przeznaczonego na rynek europejski. System wzbogacono o szereg nowych usług i funkcji i jednocześnie uproszczono jego działanie. Nowa wersja Dynafleet będzie dostępna jako kompleksowe rozwiązanie w trzech pakietach, zależnie od indywidualnych potrzeb firm transportowych.


„Aby zwiększyć elastyczność i opłacalność firm transportowych opracowaliśmy bardziej kompleksowy system, który jednocześnie zapewnia doskonalszy nadzór nad flotą pojazdów”- wyjaśnia Per-Anders Grosfjeld, Product Marketing Manager ds. Systemów Zarządzania Transportem w Volvo Trucks.

Kompletny system Dynafleet obejmuje szereg usług i funkcji, takich jak np. internetowe moduły szkoleniowe dotyczące zarówno samego systemu, jak i szkolenia kierowców, kartę SIM z usługą GPRS zapewniającą nieograniczoną komunikację pomiędzy systemem Dynafleet a pojazdami, wsparcie dla systemu za pośrednictwem Volvo Action Service, oraz możliwość rejestracji pojazdów w systemie poprzez internet.


Większe bezpieczeństwo kierowcy
Wprowadzono nową usługę, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy. Używając telefonu komórkowego lub naciskając specjalny przycisk kierowca w sytuacji zagrożenia może zawiadomić centrum monitoringu, które powiadamia lokalną policję i jednocześnie śledzi pozycję pojazdu. Dotychczasowa skuteczność potwierdzonych alarmów wynosi 98%. Usługa monitoringu nie tylko zwiększa bezpieczeństwo kierowcy, pojazdu i ładunku, ale także bezpieczeństwo firmy transportowej, ponieważ umożliwia podjęcie dalszej jazdy w najkrótszym możliwym czasie.
Nowy system Dynafleet oferowany jest w trzech różnych pakietach: „Perform”, „Perform & Locate” i „Operate”, które różnią się zakresem usług.
Pakiet „Perform” obejmuje zarządzanie kierowcami i pojazdami. Pakiet „Perform & Locate” obejmuje dodatkowo funkcję precyzyjnej lokalizacji pojazdów i jest skierowany do użytkowników korzystających z funkcji zarządzania transportem. Pakiet „Operate” został wzbogacony o możliwość komunikacji kierowców z centralą i innymi kierowcami firmy transportowej. W skład pakietu „Operate” wchodzi także funkcja ostrzegania o upływie dopuszczalnego czasu pracy i czasu jazdy.
Pośród nowych funkcji dodanych do systemu Dynafleet znajduje się Geofencing, która umożliwia automatyczne wykrycie pozycji pojazdu w określonym obszarze geograficznym oraz funkcja rozliczania czasu pracy Driver Time Justification, pozwalająca kierowcy na oznaczanie czasu poświęconego na inne czynności, takie jak np. załadunek, rozładunek, mycie, tankowanie paliwa, itp. Funkcje te ułatwiają firmie transportowej raportowanie i nadzór nad czynnościami wykonywanymi przez kierowców w czasie realizacji zadania transportowego.
Nowe są także urządzenia systemu Dynafleet montowane w pojeździe. Ich możliwości są teraz znacznie większe, dzięki zastosowaniu większej pamięci i szybszego procesora. System spełnia wymagania przepisów ADR, co oznacza że może być używany również przez firmy zajmujące się przewozem materiałów niebezpiecznych.
Warstwa sprzętowa systemu umożliwia dostęp do internetu oraz możliwość podłączania urządzeń zewnętrznych, takich jak np. komputer przenośny (laptop) lub palmtop (PDA).
Dotychczas w całej Europie sprzedano ponad 25 000 egzemplarzy systemu Dynafleet.

Nowy system Dynafleet będzie oferowany od września, a pierwsze dostawy nastąpią na początku grudnia 2006r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!