Zakaz ruchu TIR-ów w stolicy

4 września 2006, 0:00

Od 15 października 2006 TIR-y o masie powyżej 16 ton nie będą mogły jeździć w Warszawie w ciągu dnia – zapowiedział na konferencji prasowej pełniący funkcję prezydenta stolicy Kazimierz Marcinkiewicz.

Chodzi o samochody z naczepą o masie powyżej 16 ton. Takie pojazdy nie będą mogły jeździć w całej Warszawie od godz. 6 do 22. W stolicy będą zaś mogły jeździć pojazdy ciężarowe o mniejszej masie. „Wszystkie trasy zostaną oznakowane, będą duże napisy mówiące o tym; powiadomimy firmy transportowe” – oświadczył Marcinkiewicz. „Jest to jedyna szansa, aby usprawnić komunikację w Warszawie” – ocenił.


Formalnie podjęcie decyzji w tej sprawie należy do prezydenta Warszawy, ale wymaga wcześniejszej opinii Zarządu Dróg Miejskich, Urzędu Marszałkowskiego, miejskiego inżyniera ruchu drogowego. W czwartek instytucje te zgodziły się na wprowadzenie zakazu. „Pracowaliśmy nad tym parę tygodni, musieliśmy przymusić wiele instytucji, nie tylko miejskich, do tego, by ta decyzja mogła zapaść” – tłumaczył Marcinkiewicz. Wyjaśnił, że w konsultacjach w tej sprawie bierze udział policja, która będzie egzekwowała przestrzeganie zakazu.


Obecnie zakaz ruchu TIR-ów obowiązuje w ciągu dnia jedynie w ścisłym centrum miasta.


Źródło: PAP

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!