Diodowe oświetlenie miejsca pracy (zobacz FILM)

4 września 2006, 0:00

Podążając za najnowszymi trendami w technologii oświetleniowej, firma Lena Lighting rozszerzyła swoją ofertę lamp profesjonalnych o nowe oprawy, w których jako źródło światła zastosowano białe diody LED.
Postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w tym obszarze pozwala przewidywać, iż źródła te w niedługiej przyszłości zrewolucjonizują technikę oświetleniową. Przewaga parametrów technologicznych diodowych źródeł światła nad żarowymi i świetlówkowymi sprawia, że lampy takie szczególnie nadają się do oświetlenia miejsca pracy w warsztacie naprawczym.


Analiza cech użytkowych diody LED daje mocną podstawę do twierdzenia, że oprawy wykorzystujące inne źródła światła nie mogą konkurować z porównywalną oprawą na diodach. Można wymienić przynajmniej kilka właściwości tego nowatorskiego źródła światła, które powodują, iż wniosek taki jest zasadny.


Trwałość i niezawodność
Trwałość diody jest 10 razy większa niż szeroko stosowanych świetlówek oraz przeszło 100 razy większa niż żarówek. Wiodący producenci diod świecących LED deklarują ponad 100 000 godzin pracy, co daje minimum jedenastoletni okres ich nieprzerwanego użytkowania. Ważnym jest też fakt, iż zużyte diody nie gasną nagle, a zmniejszają tylko stopniowo swą jasność, do całkowitego zgaśnięcia.


Obniżone do minimum koszty eksploatacji i konserwacji
Dzięki dużej trwałości praktycznie znikają koszty i kłopoty związane z konserwacją, co w połączeniu z wysoką energooszczędnością oznacza duże oszczędności płynące z eksploatacji.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne
Oprawy wykorzystujące diody LED jako źródło światła są znacznie mniej podatne na urazy mechaniczne. Dzieje się tak, ponieważ diody cechuje zwarta budowa, do ich konstrukcji nie wykorzystuje się elementów szklanych, ani żarników podatnych na wstrząsy i uszkodzenia.


Bezpieczeństwo pracy w trudnych warunkach atmosferycznych
Diody LED pracują poprawnie i bez zakłóceń w bardzo szerokim zakresie temperatur otoczenia (od -35 st. C do +60 st. C), co pozwala na ich stosowanie w warunkach, w których nie mogą już pracować świetlówki. Ponadto zasilane są niskim napięciem stałym, co znacznie podnosi bezpieczeństwo pracy.


Mobilność i funkcjonalność
Bardzo istotną cechą opraw warsztatowych wykorzystujących diodę LED jako źródło światła jest ich mobilność, zwiększająca znacznie ich funkcjonalność. Dzięki niewielkiemu poborowi mocy możliwe jest zasilanie poprzez wbudowany akumulator – w efekcie zasięg pracy lampy nie jest ograniczony 5pięciometrowym przewodem zasilającym. Komfort pracy podnosi także niewielki rozmiar opraw.


Lena Lighting S.A. posiada w swojej ofercie całą gamę opraw warsztatowych wykorzystujących diody jako źródło światła: Jako rozwinięcie popularnych i uznanych rodzin opraw świetlówkowych powstały m.in. Profi LED, Profi Duo LED, Effect LED, Magnum 36 LED (oprawa interesująca ze względu na diody świecące po zaniku napięcia z sieci) oraz Magnum LED.
Wśród nowości znalazła się świecąca 8 godzin bez konieczności ładowania oprawa Spark LED Long oraz super wytrzymała, przenośna oprawa Fenix LED z konstrukcją wzmocnioną aluminiową szyną.


Spark LED Long pozwala na nieprzerwaną pracę do ośmiu godzin bez konieczności ładowania akumulatora. Można go ładować za pomocą ładowarki sieciowej lub z gniazda zapalniczki samochodowej z użyciem specjalnego przewodu (również dostępnego w ofercie Lena Lighting SA). Oczywiście Spark LED Long posiada wszystkie cechy swojego starszego brata (oprawy Spark LED), jest uderzenioodporna dzięki rurce z poliwęglanu, a gryf i kapa wykonane są z gumy. Skrócony o połowę został czas ładowania i wynosi teraz jedynie 2 godziny.

Fenix LED to oprawa powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Pozwala ona, podobnie jak Spark LED Long, na nieprzerwaną, ośmiogodzinną pracę, ale dodatkową zaletą jest zastosowanie standardowych baterii akumulatorowych w rozmiarze AA, które łatwo można zastąpić zwykłymi bateriami alkalicznymi. Daje to możliwość pracy w czasie ładowania akumulatora, który wynosi zaledwie 2 godziny. W porównaniu z innymi oprawami uderzenioodpornymi, konstrukcja Fenixa została wzmocniona aluminiową szyną, co czyni z niej jedną z najbardziej wytrzymałych opraw w swojej klasie. Komfort pracy zwiększa wysuwana listwa montażowa, pozwalająca na łatwą wymianę akumulatorów.


Wszystkich zainteresowanych wyrobami firmy Lena Lighting S.A. firma zaprasza do odwiedzenia serwisu internetowego www.lenalighting.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!