Komisja IMCO głosuje za dostępem do informacji związanych z naprawami

11 września 2006, 0:00

W ramach prowadzonych prac w Parlamencie Europejskim nad projektem nowego Rozporządzeniem „Euro 5”, Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) przyjęła w dniu 04.09.2006 r., raport Pani Anja Weisgerber. Komisja wsparła w ten sposób zrównoważone  przepisy, zapewniające dostęp do informacji technicznych, związanych z naprawami pojazdów.


„Cieszymy się, że kolejna komisja Parlamentu Europejskiego dostrzegła jak ważny jest dostęp do informacji związanych z naprawami, dla konkurencyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw, działających na rynku części zamiennych, serwisowania i napraw. Dostęp ten, umożliwia kierowcom wybór, w zakresie naprawy i utrzymania sprawności pojazdów, ma więc też duży wpływ na cenę wykonanej usługi.” – powiedział Pan Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów SDCM.


Stowarzyszenie Dystrybutorów SDCM zwraca się z apelem do Komisji Środowiska (ENVI), aby wziąć pod uwagę poparcie Komisji IMCO dla dostępu do informacji związanych z naprawami, podczas kontynuowania dyskusji nad „Euro 5” we wrześniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!