Iveco zaprezentuje 20 pojazdów IAA Hanower 2006

18 września 2006, 0:00

Iveco, na tegorocznej Wystawie IAA w Hanowerze, zaprezentuje dwadzieścia pojazdów reprezentujących pełną gamę produktów., Ekspozycja zostanie rozmieszczona na powierzchni 4,000 metrów kwadratowych. Pojazdy zostały wybrane tak, aby zademonstrować pełną gamę produktów Iveco. Na stoisku można będzie obejrzeć m.in. nowe Daily mające swoją premierę w maju tego roku oraz pozostałe pojazdy z gamy pojazdów użytkowych: Eurocargo, Stralis i Trakker.
Wśród prezentowanych samochodów znajdą się również pojazdy specjalne Iveco Magirus oraz Astra wraz z pełną gamą autobusów Irisbus.
Wszystkie modele Daily na wystawie w Hanowerze będą wyposażone w silniki spełniające normy emisji Euro 4 oferujące zwiększoną moc i moment obrotowy. Zaprezentowany będzie również najmocniejszy model o mocy 176 KM będący „okrętem flagowym” w tej klasie pojazdów. Goście będą także mieli szansę zapoznać się z nowym wyposażeniem Iveco Daily, które jest oferowane klientom w ponad 3,000 konfiguracji.
Uzupełnieniem wachlarza pojazdów Daily będą wybrane modele Eurocargo.
Dzięki ponad 3,000 możliwych konfiguracji opierających się na blisko 300 modelach bazowych, Eurocargo może być wykorzystane do ogromnej ilości zastosowań. Po raz pierwszy w Hanowerze zobaczyć będzie można również Eurocargo z silnikami spełniającymi normę Euro 5.

Produkty gamy ciężkiej reprezentować będą samochody Stralis i Trakker Euro 5.
W wersjach ze zautomatyzowaną i automatyczną skrzynią biegów oba pojazdy mają przeniesione elementy sterowania, które obecnie znajdują się w tablicy rozdzielczej lub w prawym przełączniku przy kolumnie kierownicy. Takie rozwiązanie poprawia ergonomię kabiny i ułatwia kierowcy zmianę biegów. Przeniesienie dźwigni zmiany biegów umożliwia również uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi w kabinie tworząc dodatkową przestrzeń dla kierowcy(ów). Podobnie jak w Daily i w Eurocargo nowe silniki Euro 4 i Euro 5 oferują zwiększoną moc i moment obrotowy. Maksymalna moc nowych silników w Stralisie i Trakkerze wynosi odpowiednio 560 KM (Cursor 13) i 450 KM (Cursor 10).
Na pokazie znajdą się również pojazdy Iveco Astra oraz Iveco Magirus z wozidłem Astra ADT30c przewidzianym do ekstremalnych zastosowań terenowych. Obok tego pojazdu zaprezentowany zostanie również nowy pojazd straży pożarnej Superdragon 8×8 opracowany z myślą o obsłudze portów lotniczych.


Zostaną również pokazane trzy najnowsze produkty Irisbusa, włączając w to nowy autobus turystyczny Domino zaprojektowany przez Pininfarinę, który dostępny jest w konfiguracjach oferujących do 55 miejsc siedzących. Uzupełnieniem gamy Domino jest nowy autobus międzymiastowy / miejski Citelis Line, mieszczący do 90 pasażerów (41 na miejscach siedzących) oraz Daily Tourys, 19-osobowy minibus zainspirowany nowym modelem Daily. Kolejne trzy modele Irisbus będą również pokazywane na zewnątrz hal wystawowych, włączając w to autobus turystyczny Evadys (49 miejsc siedzących), autobus transportu publicznego / turystyczny Arway (dla 53 pasażerów) oraz Access’Bus GX 127, autobus średniej wielkości dla 63 pasażerów (19 miejsc siedzących).
Rezultatem intensywnych badań Iveco będzie zaprezentowanie dwóch prototypowych pojazdów. Pierwszym z nich jest „Transport Koncept”, prototyp pojazdu o zwiększonej ładowności, składającego się z ciągnika siodłowego i naczepy. Zestaw ten prezentuje wiele innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłości przyczynią się do podniesienia wydajności transportu drogowego.
Do prototypu Stralis dołącza FIDEUS, lekki samochód dostawczy wywodzący się z modelu Daily CNG, stanowiący część projektu Unii Europejskiej „Innowacyjna Dostawa Towarów na Europejskich Terenach Miejskich”. Pojazd ten zawiera szereg nowości, które pozwolą w krótko i średniookresowej perspektywie ograniczyć negatywny wpływ transportu drogowego na środowisko oraz podnieść wydajność i bezpieczeństwo w logistyce miejskiej i lokalnej.
Dodatkowo w ramach stoiska powstanie kilka „wysp” dedykowanych różnym usługom, włączając w to usługi finansowe i obsługę klienta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!