Dodatkowy filtr do systemu dozowania środka redukcyjnego Denoxtronic I

9 października 2006, 0:00

System dozowania środka redukcyjnego Denoxtronic I firmy Bosch w połączeniu z katalizatorem SCR gwarantuje pojazdom ciężarowym dotrzymanie przepisowych wartości emisji zanieczyszczeń (NOx) zgodnie z normą EU 4. System zachowuje pełną funkcjonalność tylko przy regularnej wymianie filtra środka redukcyjnego, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.
W programie części zamiennych Bosch dostępne są obecnie specjalne zestawy do wymiany filtra. Zestaw taki zawiera oprócz filtra, dolny i górny element izolacyjny, śrubę spustową, po jednej uszczelce do pokrywy i śruby spustowej oraz filtr wstępny. Dzięki wykorzystaniu takich materiałów, jak stal szlachetna, oraz uszczelek z kauczuku etylenowo-propylenowo (EPDM) wkłady filtracyjne są wyjątkowo odporne na działanie substancji chemicznych.

Aby zapewnić bezawaryjne działanie systemu Denoxtronic-I, środek redukcyjny AdBlue przechodzi przez dwa filtry, zanim zostanie dodany do strumienia spalin: filtr wstępny zatrzymuje większe cząstki zanieczyszczeń (>100 μm). Filtr dokładny odfiltrowuje 95% cząstek o wielkości powyżej 10 μm. Dopiero po podwójnej filtracji środek AdBlue jest kierowany do modułu dozującego, który odmierza właściwą dawkę środka dodawanego do spalin.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!