Goodyear dostawcą nowych opon dla ciężarówek i autobusów Volvo

27 listopada 2006, 0:00

Grupa Volvo podpisała z Goodyear Dunlop Tires Europe umowę na dostarczanie opon przeznaczonych na oryginalne wyposażenie ciężarówek i autobusów Grupy. Dotyczy to także pojazdów produkowanych przez Renault Trucks.
W myśl trzyletniego kontraktu Goodyear będzie dostarczał opony do ciężarówek i autobusów Volvo oraz ciężarówek Renault. Opony te będą produkowane w europejskich fabrykach koncernu Goodyear.

Podpisanie kontraktu z Grupą Volvo to w dużej mierze zasługa wyprodukowanej przez Goodyeara opony Marathon LHS na oś sterującą o rozmiarze 355/50 R22,5. Opony te spełniają wymagania Grupy Volvo: pozwalają na zwiększenie ładunku, zapewniają mniejsze zużycie paliwa, większy przebieg, doskonałe prowadzenie, stabilność i komfort jazdy. Inną ważną cechą nowych opon Goodyear jest fakt, że nie niszczą dróg w takim stopniu, jak przeciętne opony do pojazdów użytkowych.

Zastosowanie w ciągniku opony Marathon LHS 355/50 R22.5 na oś sterującą, w konfiguracji z oponą napędową 295/60 R22.5, w połączeniu z oponami naczepowymi 455/40R22.5, pozwala na zwiększenie przewożonego ładunku aż o 15 proc. W sumie ciężar ładunku może osiągnąć maksymalnie 46,5 tony. Jednorazowa powierzchnia załadunku wynosi 100 m3 przy zachowaniu wysokości załadunkowej naczepy 3 m (wysokość 3 europalet).
Tego typu zestawienie ciągnika i naczepy typu megatrailer jest przyjazne drogom. Poprzez zastosowanie mniejszych nacisków jednostkowych na powierzchnię, drogi będą zdecydowanie mniej niszczone.
Korzyści wynikające z zastosowania opony 355/50 R22.5:
– maksymalizacja przewożonego ładunku o 15 proc
– wzrost przebiegów opony o 15 proc
– mniejsze niszczenie nawierzchni dróg


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!