Rozpoczęcie działalności firmy Fraikin Polska

4 grudnia 2006, 0:00

Firma Fraikin Polska Sp. z o.o należy do grupy Fraikin SAS, specjalizującej się w zarządzaniu i wynajmie długoterminowym pojazdów dostawczych i ciężarowych.
Wejście do Polski marki Fraikin wraz z zasadą Full Service Lease – czyli kompleksowego świadczenia usług zarządzania i wynajmu długoterminowego to podstawowy element strategii Grupy. Polska jest też pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej gdzie Grupa rozpoczyna swoją działalność. Fraikin planuje też dalszy rozwój na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.


Grupa Fraikin rozpoczęła swą działalność 65 lat temu we Francji. Spółki Grupy są obecnie bardzo aktywne i działają nie tylko we Francji, ale również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii , Luksemburgu i Szwajcarii.


]2L[ Flota Grupy Fraikin w Europie obejmuje:
samochody dostawcze typu furgon; podwozia pojazdów dostawczych i ciężarowych z zabudowami kontenerowymi, skrzyniowymi, izotermicznymi i chłodniczymi; samochody specjalistyczne: wywrotki, żurawie, hakowce, śmieciarki, cysterny, bankowozy i ambulanse; wszystkie rodzaje ciągników siodłowych i naczep. Dopuszczalna masa całkowita pojazdów od 3,5 t do 44 t.
Grupa Fraikin dysponuje obecnie flotą 55 000 pojazdów, zatrudnia 3 500 osób i posiada sieć 250 centrów serwisowo-usługowych.

Osobą zarządzającą Fraikin Polska Sp. z o.o. jest pan Artur Nowicki, pełniący funkcję Dyrektora Generalnego i członka Zarządu. Siedziba główna firmy mieści się w Warszawie na ul. Domaniewskiej 52.


Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!