Szersza oferta akumulatorów (przygotowała firma VARTA Akumulatory Sp. z o.o.)

4 grudnia 2006, 0:00

Koncern Johnson Controls, Inc., do którego należy także VARTA, to lider rynku akumulatorów – produkuje i sprzedaje ponad 115 milionów sztuk akumulatorów rocznie, będąc największym na świecie producentem szerokiej gamy akumulatorów, przede wszystkim do pojazdów samochodowych.

VARTA AKUMULATORY Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, zajmuje się sprzedażą i dostawami na terenie Polski akumulatorów oferowanych przez koncern Johnson Controls, Inc.


Obecnie w szerokiej ofercie dostarczanych produktów znajduje się także akumulator VARTA Pro-Motive.
VARTA Pro-Motive to nowa technologia wapniowo-srebrowa, po raz pierwszy zastosowana w akumulatorach do pojazdów ciężarowych.


Zastosowanie technologii wapniowej powoduje zminimalizowanie zużycia wody, poprzez zmniejszenie gazowania i rekombinacji atomów tlenu i wodoru podczas całego okresu użytkowania, daleko poniżej norm EN. Dodatkowo zastosowana technologia srebrowa czyni akumulator VARTA Pro-Motive odpornym na korozję oraz gwarantuje większą moc rozruchową w każdych warunkach klimatycznych.
Innowacyjna jest również konstrukcja wieczka akumulatora. Po raz pierwszy w akumulatorach do samochodów ciężarowych zastosowano wieczko labiryntowe z centralnym odgazowaniem i zaporami ogniowymi. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo i uniemożliwia zapłon z zewnątrz. Bezkorkowa konstrukcja wieczka powoduje teraz całkowity brak wycieków i uniemożliwia wydostawanie się na zewnątrz nawet oparów elektrolitu.
VARTA Pro-Motive jest wyposażony także w tzw. „magiczne oczko” służące do kontroli stanu naładowania akumulatora bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń.
Konstrukcja akumulatora powoduje, iż jest on załkowicie bezobsługowy i wyjątkowo odporny na obciążenia cykliczne i mechaniczne.
Wydłużony do 15 miesięcy okres składowania, czyni VARTA Pro-Motive atrakcyjną propozycją wśród akumulatorów do samochodów ciężarowych na tegoroczny sezon zimowy.

W ofercie VARTA AKUMULATORY Sp. z o.o znajdują się także akumulatory OPTIMA.
Akumulatory OPTIMA zostały zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach pracy, a swoją jakość zawdzięczają unikalnej technologii Spiralcell. Technologia ta opiera się na specjalnej, szczelnie zamkniętej konstrukcji płyt spiralnych, co zapewnia maksymalną odporność na wibracje i wydłużoną trwałość użytkową produktu. Ponadto akumulatory OPTIMA można montować w każdej pozycji, a całkowite absorbowanie elektrolitu uniemożliwia wyciek nawet po mechanicznym uszkodzeniu obudowy. Niezależnie od warunków zewnętrznych akumulatory OPTIMA zapewnią nieprzerwane zasilanie przez cały cykl wyładowania. OPTIMA charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem samorozładowania, dzięki czemu akumulator ten może pozostać nieużywany i nieładowany przez rok, wciąż utrzymując swoje wysokie parametry. W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów głębokiego rozładowania, OPTIMA dostarcza również bardzo dużego prądu rozruchowego.


VARTA Akumulatory Sp. z o.o.
ul. Ceglana 4
40-514 Katowice
Tel.: 032 6086950-51
Fax.: 032 2095583
email: varta@varta.com.pl
www.varta.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!