Archiwizacja i Wizualizacja danych z tachografu cyfrowego

8 grudnia 2006, 0:00

TIS-Compact – rozwiązanie dla małych flot


Tachografy analogowe i wykresówki ustępują miejsca tachografom cyfrowym. TIS-Compact jest praktycznym rozwiązaniem ułatwiającym przejście na nową technologię. Kompletny pakiet zawiera wszystko to, co jest potrzebne właścicielom niewielkich flot lub kierowcom prowadzącym własną działalność gospodarczą, aby spełnić wymogi prawne związane z tachografami cyfrowymi w większości krajów Unii Europejskiej.

TIS-Compact zapewnia podstawowe wyposażenie służące do pobierania, archiwizacji i wizualizacji danych z pamięci masowej tachografu i z kart kierowców. Przy użyciu poręcznego Klucza do pobierania danych – Siemens VDO Downloadkey, dane można pobrać szybko i niezawodnie z tachografów cyfrowych każdego typu, a następnie przechowywać je na komputerze lub laptopie, tak jak w przypadku zwykłego klucza USB. Downloadkey waży niespełna 50 gramów i wielkością przypomina telefon komórkowy. Nie wymaga oddzielnego źródła zasilania i jest zawsze gotowy do użycia w pojeździe lub na komputerze.


Za pomocą dodatkowego oprogramowania dane mogą być wizualizowane i archiwizowane na komputerze. Pozwala to na uzyskanie podglądu danych czasu jazdy, dyżuru i odpoczynku w każdej chwili. Przykładowo, można uzyskać podgląd prędkości z ostatnich 24 godzin bieżącego czasu jazdy.


TIS-Compact firmy Siemens VDO umożliwia małym flotom czerpanie korzyści z profesjonalnego zarządzania danymi i daje pewność spełnienia wymogów prawnych.


 
Zalety:
 – Spełnienie wymogów prawnych nałożonych na floty* (wizualizacja i archiwizacja danych z pamięci masowej i kart kierowców)
 – Pobieranie danych z pamięci masowej i kart kierowców ze wszystkich tachografów cyfrowych przy użyciu Downloadkey
 – Prosta archiwizacja danych z pamięci masowej i kart kierowców na oddzielnym nośniku danych poparta wizualizacją graficzną
 – Wizualizacja danych, np. czynności kierowcy (czasy jazdy, dyżurów i odpoczynków) oraz informacje dotyczące prędkości z ostatnich 24 godzin czasu jazdy
 – Współpraca z tachografami 12 V i 24 V
 – Nie wymaga zasilania

Opakowanie zawiera:
– Downloadkey (klucz do pobierania danych)
– Oprogramowanie do konfiguracji Downloadkey, wizualizacji danych i archiwizacji danych
– Kabel połączeniowy USB
– Instrukcję obsługi


Wymagania systemowe
 – Windows 98, Windows 2000 lub Windows XP z najnowszymi Service Packami
 – Internet Explorer wersja 5.0 lub późniejsza
 – Wolny port USB*Należy stosować się do przepisów obowiązujących w danym kraju


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!