Renault Trucks na rajdzie Dakar

15 grudnia 2006, 0:00

Renault Trucks kontynuuje swój związek z rajdem Dakar. W tym roku 30 pojazdów zostanie wystawionych w Rajdzie, z czego 20 będzie należało do zespołów oraz osób prywatnych, wszystkich zarażonych ta samą pasją. Samochody zaprezentują się na drogach i bezdrożach zachodniej Afryki. Tegoroczna trasa rajdu jest zbliżona do tej oryginalnej sprzed lat i przecina Portugalię. Maroko, Mauretanię, Mali, Gwineę oraz Senegal.

W krajach, przez które przebiega Rajd Renault Trucks jest popularną marką.

 
Renault Trucks w Portugalii i Hiszpanii
Z udziałem około 15% Renault Trucks sprzedało w Portugalii ponad 4500 pojazdów o dmc powyżej 6 ton, w Hiszpanii z udziałem prawie 20% było to 7000 pojazdów.

Renault Trucks w Maroko

Renault Trucks jest obecne w Maroko od 1958 roku, początkowo jako Berliet Maroko. W roku 2005 RT sprzedał w Maroko około 700 pojazdów, co przełożyło się na 22% udziału w rynku. Dzięki oddziałowi w Casablance oraz 15 punktom dealerskim na terenie całego Królestwa Renault Trucks może spełnić specyficzne wymagania tego rynku.

Renault Trucks w Mali i Senegalu
W tych dwóch państwach Renault Trucks zajęło dużo ponad 50% rynku, szczególnie dzięki Keraxowi, który ma w tych stronach bardzo dobrą opinię.
W Mali nabywców znalazło ponad 100 pojazdów, co oznacza 60% rynku, w Senegalu 50 samochodów, czyli 55% rynku. Z roku na rok w tych krajach daje się zaobserwować rosnące zainteresowanie samochodami, używanymi w roku 2005 było to 40 samochodów używanych sprzedanych przez Renault Used Trucks.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!