Podsumowanie roku 2006 (przygotowała firma BSL Truck)

15 grudnia 2006, 0:00

Mijający właśnie rok 2006 przyniósł firmie BSL Truck wiele satysfakcji. Dobra sytuacja na rynku oraz zaufanie, jakim obdarzają nas nasi klienci spowodowały znaczny wzrost sprzedaży części do samochodów ciężarowych i naczep. Rok 2006 to systematyczne poszerzanie asortymentu istniejących już dostawców, jak również wprowadzenie do oferty BSL Truck nowego asortymentu, a co za tym idzie, promowanie nowych marek.

Stałe wzrosty, nowi dostawcy
Wzrost sprzedaży części silnikowych jest, ze względu na profil firmy, odnotowywany ze szczególną uwagą. Tłoki Kolbenschmidt oraz pełna oferta produktów koncernu Federal Mogul to produkty najwyższej jakości. Dynamicznie wzrasta sprzedaż części do skrzyń biegów i mostów napędowych. W ich rozpowszechnianiu jesteśmy niekwestionowanym liderem, szczególnie od momentu rozpoczęcia dystrybucji marki Fuller, produkowanej przez znany światowy koncern Eaton.
Rok 2006 to również kontynuacja doskonałej sprzedaży amortyzatorów Monroe oraz rozwój dystrybucji części naczepowych. BSL Truck to już nie tylko dystrybutor Universal Components, ale przede wszystkim BPW, którego nowoczesne systemy zawieszeń są doceniane na całym świecie.
Od początku 2006 współpracujemy też z kolejnym liczącym się w świecie producentem – firmą Hella i chociaż oświetlenie nie jest podstawą działalności BSL Truck, z satysfakcją obserwujemy rozwój sprzedaży tego asortymentu, który z pewnością będziemy poszerzać.

Turbosprężarki, jak co roku, sprzedają się znakomicie. Jest to jedyny produkt w ofercie BSL Truck, dostarczany nie tylko do samochodów ciężarowych, ale także dostawczych i osobowych. W tym roku stworzony został dział turbosprężarek, który jest jednym z najbardziej dynamicznych w firmie, a sprzedaż turbosprężarek w dalszym ciągu plasuje BSL Truck na pierwszym miejscu w kraju.

Nowe działania
W drugiej połowie tego roku podjęliśmy się również dystrybucji części do maszyn rolniczych i budowlanych oraz wszelkich innych, w tym nietypowych, maszyn. Stąd też nasza oferta została wzbogacona o części do takich silników jak Perkins, Deutz, Massey Fergusson, Caterpillar, Cummins. Posiadamy pełną informację katalogową dotyczącą takich części, a na pytania techniczne odpowiadają nasi specjaliści. Nasz magazyn jest regularnie zaopatrywany w części do traktorów, kombajnów, spychaczy czy koparek, a liczne zapytania wskazują na duże zainteresowanie klientów tymi produktami.

Szkolenia

BSL Truck poważnie traktuje swoich klientów. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i wymaganiom, podjęliśmy kroki mające na celu zapewnienie naszym partnerom swobodnego dostępu do szkoleń, dzięki którym mogą lepiej poznać ofertę części, zapoznać się z nowinkami technicznymi, oraz przekonać się naocznie, że sprzedają produkty najwyższej jakości. Działając we współpracy z dostawcami, szkolenia produktowe prowadzą inżynierowie i technicy specjalizujący się w naprawach, montażu oraz procesach technologicznych. Naszym celem jest prowadzenie szkoleń produktowych, o tematyce ściśle technicznej, ponieważ są one o wiele efektywniejsze i bardziej potrzebne niż szkolenia ogólne. Sezon zainaugurowany został szkoleniem nt tłoków, tulei i panewek Kolbenschmidt, które odniosło sukces i znalazło pozytywny oddźwięk wśród uczestników.
Innym rodzajem szkoleń proponowanych przez nas są szkolenia sprzedażowe, do udziału w których zapraszamy wszystkich naszych klientów. Posiadając możliwości organizacyjne, zapraszamy do takich szkoleń nieodpłatnie (po wypełnieniu wymaganych formularzy), a nasz partner szkoleniowy zapewnia seminaria na wysokim poziomie.

Pracownicy

Jeśli chce się zapewnić wysoki poziom obsługi klienta, trudno jest sprostać warunkom panującym na rynku bez wyspecjalizowanego personelu. BSL Truck jest nie tylko dystrybutorem, ale także doradcą technicznym, dzięki ogromnej wiedzy pracowników na temat najtrudniejszego asortymentu, jakim są części silnikowe. Wiadomo od lat, że żadna z istniejących firm, nie zapewnia swoim klientom tak fachowej pomocy i nie służy równie specjalistyczną wiedzą, jak pracownicy BSL Truck. Wzrost sprzedaży stworzył warunki do zwiększenia zatrudnienia, co zaowocowało niemal 30% wzrostem zatrudnienia w BSL w stosunku do roku 2005. Każdy region w Polsce posiada obecnie Kierownika Regionu, który regularnie dba o dobre interesy nie tylko BSL Truck, ale przede wszystkim naszych partnerów biznesowych.

BSL Truck dziękuje wszystkim klientom za owocną współpracę w 2006 roku, a pracownikom za codzienny wysiłek w kształtowaniu wizerunku BSL Truck jako stabilnego, lojalnego i trwałego partnera.
Życzymy wszystkim pomyślności w roku 2007 i zapraszamy do współpracy.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!