Targeo Mobile – Innowacją roku 2006

22 stycznia 2007, 0:00

Tytułem „Innowacja roku 2006” Amerykańska Izba Handlowa (American Chamber of Commerce) w Polsce uhonorowała wdrożenie w firmie X-press Couriers platformy mobilnej Targeo Mobile, bazującej na technologii systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa.

Nagroda przyznawana przez Amerykańską Izbę Handlową co roku wyróżnia firmy działające w Polsce w następujących kategoriach: Innowacja, Inwestycja oraz Przedsiębiorca Roku. Wśród trzech wyróżnionych znalazła się firma X-press Couriers, która otrzymała nagrodę „Innowacja roku 2006”, za wdrożenie Targeo Mobile – systemu informatycznego do monitoringu przesyłek, opartego na mapach cyfrowych AutoMapa.
Wdrożenie platformy mobilnej Targeo w X-press Couriers trwało 9 miesięcy i poza pracami technicznymi wymagało istotnych zmian organizacyjnych w firmie. System działa w pełnym zakresie od połowy 2005 roku i obecnie jest narzędziem pracy zarówno dla dyspozytorów jak i dla kurierów. Umożliwia to skrócenie oraz uproszczenie długiej i skomplikowanej drogi, jaką w firmie przebywa przesyłka.

Targeo Mobile łączy w sobie monitoring GPS wykorzystujący wysokiej jakości mapy cyfrowe, zarządzanie pracownikami mobilnymi oraz nawigację satelitarną. Platforma powstała głównie z myślą o firmach, gdzie wiedza o aktualnych lokalizacjach pracowników i pojazdów oraz przekazywane w czasie rzeczywistym informacje o stanie realizacji zadań, umożliwiają lepsze wykorzystanie zasobów.

System opiera się na mapach cyfrowych AutoMapy – programu do nawigacji satelitarnej, i korzystając z GPS umożliwia wizualizację aktualnej pozycji kurierów z dokładnością do kilku metrów. Dzięki zawsze aktualnej informacji o stanie realizacji poszczególnych zleceń, Targeo Mobile pozwala na osiągnięcie znaczących oszczędności i podwyższenie jakości usług w firmach, w których pracownicy mobilni odwiedzają wiele lokalizacji w ciągu jednego dnia, w szczególności w firmach kurierskich i logistycznych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!