Kierowca pilnie poszukiwany

29 stycznia 2007, 0:00

Schenker, choć nie posiada własnej floty transportowej stworzył Akademię Kierowcy Schenkera. Dlaczego? Operator logistyczny pomaga swoim przewoźnikom pozyskać nowych kierowców.

Znamy historię polskiego hydraulika, wiemy gdzie wyjeżdżają polskie pielęgniarki. Czy uda się zatrzymać kierowców?

Firma Schenker, choć korzysta z usług przewoźników i kierowców na zasadach outsourcingu, wdraża autorski projekt Akademia Kierowcy Schenkera. „Jesteśmy w nowej sytuacji rynkowej, w której obserwujemy odpływ kierowców zawodowych za granicę. Ta tendencja bardzo mocno się ujawniła w drugim półroczu 2006 roku i przewidujemy, że będzie postępować w 2007 roku i pewnie dłużej, do czasu, kiedy rynek nie zbilansuje tego niedoboru. Wszyscy wiemy, że pracownicy fizyczni, a w tym duża część kierowców, po wejściu Polski do Unii Europejskiej podejmuje pracę za granicą”. wyjaśnia Andrzej Wierzbicki, Dyrektor ds. Zarządzania Flotą w firmie Schenker Sp. z o.o.

Celem projektu jest wsparcie podwykonawców Schenkera, czyli firm transportowych i spedycyjnych w pozyskaniu kierowców z doświadczeniem i wykwalifikowaniu nowej kadry. „Przewoźnicy, z którymi współpracujemy, sygnalizują nam swoje problemy związane z niedoborem kierowców na rynku – samochody stoją, a nie ma kto nimi jeździć.” dodaje Andrzej Gluźniewicz, Koordynator ds. Współpracy z Przewoźnikami Schenker Sp. z o.o.

Akademia Kierowcy Schenker

Akademia Kierowcy Schenkera jest jednym z elementów budowania przez firmę partnerskich relacji z przewoźnikami. „Schenker nie posiada własnych pojazdów i nie zatrudnia własnych kierowców – nasza siła leży również w potencjale naszych podwykonawców, czyli firm przewozowych, z którymi mamy podpisane długoletnie umowy o współpracy. Dlatego podejmujemy kroki, które mają pomóc im w pozyskaniu kierowców.” dodaje Andrzej Wierzbicki.

Akademia działa dwutorowo. W pierwszym etapie projektu działania prowadzone przez Schenker prowadzone są we współpracy z Urzędami Pracy. Dzięki temu udaje się dotrzeć z ofertą zatrudnienia do kierowców zawodowych, którzy mają już doświadczenie, dysponują odpowiednimi kwalifikacjami, ale np. zarejestrowani są jako bezrobotni i nie pracują. Drugie rozwiązanie kierowane jest do osób, które chcą zdobyć nowy zawód, przebranżowić się, pozyskać wyższe kwalifikacje – prawo jazdy kat. C, C+E. „Akademia Kierowcy Schenkera daje szansę uzyskania ciekawego, dobrze płatnego i perspektywicznego zawodu na przyszłość. Naszą ideą jest kształcenie kierowców – stworzenie możliwości uzyskania zawodu kierowcy.” wyjaśnia Andrzej Wierzbicki.

Pierwsze sukcesy
Dzięki deklaracjom zatrudnienia u podwykonawców Schenkera, osoba zainteresowana pracą kierowcy może liczyć na wsparcie ze strony urzędu pracy, który ma możliwość uruchomienia środków finansowych na jego dokształcenie. W Schenkerze „W tej chwili, działając dwutorowo w skali kraju, zebraliśmy ok. 200 zgłoszeń spośród kierowców mających już doświadczenie, którzy są zainteresowani pracą u naszych przewoźników” dodaje Andrzej Gluźniewicz. Tym samym w części oddziałów Schenkera skończyły się problemy z brakiem kierowców w firmach naszych dostawców.

Korzyści kierowcy Schenkera:

– stałość zatrudnienia
– terminowo wypłacane wynagrodzenie
– ubezpieczenie zdrowotne kierowców Schenker od następstw NW na koszt firmy Schenker
– indywidualne wprowadzenia kierowcy do pracy poprzez cykl szkoleń wstępnych oraz przydzielenie na czas wdrażania Kierowcy – Opiekuna
– pakiet szkoleń rozwojowych
– wyposażenie w odzież roboczą dla kierowcy

– udostępnienie możliwości realizowania połączeń telefonicznych pomiędzy kierowcami i pracownikami Schenkera poprzez operatora firmowej sieci
– udział w imprezach firmowych i zawodach sportowych
– zdobycie doświadczenia w zawodzie kierowcy i rozwój zawodowy we współpracy z liderem branży TSL

Więcej informacji na temat oferty pracy dla kierowców i chętnych, którzy chcą zdobyć nowy zawód: www.schenker.pl (Akademia Kierowcy Schenker)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!