Inter Cars wyróżniony za pomoc w kształceniu zawodowym

8 czerwca 2015, 8:51

Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku i Inter Cars SA znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawcy dla szkoły”.

28 maja 2015 r. W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawcy dla szkoły” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i KOWEZiU. Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku i Inter Cars SA znaleźli się w gronie laureatów  za wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym w branży mechanicznej.

Nagrody przyznawane są pracodawcom i szkołom, które w sposób wyróżniający się współpracują między sobą. Konkurs obejmuje 11 kategorii, Inter Cars i szkoła zostali docenieni w kategorii „Motoryzacja”.

Współpraca szkoły z Firmą Inter Cars została nawiązana w 2013 roku w ramach programu „Młode Kadry”. Firma przekazała szkole sprzęt renomowanych firm o łącznej wartości 200 000 zł. W oddanej do użytku w 2014 roku hali samochodowej szkoła założyła pracownię dydaktyczną nadwozi i podwozi samochodowych pod patronatem Spółki. Kształcenie na nowoczesnym sprzęcie ułatwia zawodowy start młodym ludziom poprzez zbliżenie dwóch światów: przedsiębiorców i edukacji. Udział uczniów i nauczycieli w kursach i szkoleniach specjalistycznych prowadzonych przez specjalistów z Inter Cars  (przeprowadzono 30 specjalistycznych szkoleń) zapewnia ustawiczne doskonalenie kadry oraz pozwala uczniom na efektywne przygotowanie się do przyszłej pracy zawodowej. Inter Cars corocznie wspiera szkołę w organizacji egzaminów zawodowych. Spółka udostępnia również bezpłatnie części zamienne do napraw wykonywanych  w ramach próbnych egzaminów. Firma systematycznie przekazuje nauczycielom przedmiotów zawodowych materiały szkoleniowe oraz informacje techniczne o nowych produktach, urządzeniach, narzędziach, technologiach naprawczych, które są wykorzystywane do realizacji zajęć z zakresu kształcenia.

Podczas uroczystości Inter Cars SA reprezentował Radosław Grześkowiak, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy natomiast Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku, Dyrektor Małgorzata Kiebała.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!