Zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych na A2

25 czerwca 2015, 12:15

Na autostradzie A2 na odcinku Konotopa – Wiskitki został wprowadzony czasowy zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o czasowym wprowadzeniu ograniczenia dla pojazdów ciężarowych z myślą o wzmożonym ruchu w okresie wakacyjnym. Zostało ono wprowadzone na czas trwania prac gwarancyjnych na autostradzie A2, czyli wymiany paneli ekranów akustycznych, co będzie wiązać się z czasowymi zajęciami pasa ruchu. Znaki zakazujące wyprzedzania przez samochody ciężarowe zostały ustawione za węzłami Wiskitki, Grodzisk, Pruszków i za PPO Pruszków w kierunku Warszawy i za węzłami  Konotopa, Pruszków i Grodzisk Mazowiecki w kierunku Łodzi.

GDDKiA liczy, że wprowadzenie zakazu wyprzedzania dla kierowców samochodów osobowych przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i osób pracujących przy  naprawach gwarancyjnych na autostradzie A2. Wprowadzane ograniczenie będzie miało również bezpośredni wpływ na płynność ruchu na autostradzie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!