Naturalnie Renault Trucks w Fabianowie

9 lipca 2015, 9:06

Nie wszystko, co ekonomiczne musi być niewygodne – takie hasło przyświeca kampanii Renault Trucks „Naturalnie Renault Trucks”. W jej ramach sześć pojazdów Renault Trucks z naczepami Wielton stanęło na placu serwisu Polsad w Fabianowie k. Kalisza. Odbył się tam także konkurs Optifuel Challenge 2015.

Trzy z przygotowanych sześciu pojazdów to konkursowe zestawy, które po odwiedzeniu ośmiu lokalizacji pozwoliły na wzięcie udziału w konkursie rekordowej ilości 413 kierowców. Zważywszy, że do końca zmagań siódmej edycji pozostały jeszcze 2 spotkania, końcowy rezultat zapowiada się imponująco.

Dzięki zastosowanym w ciężarówkach rozwiązaniom Optifuel, uczestnicy osiągają doskonałe rezultaty zużycia paliwa. Średnia wartość po ośmiu konkursach wynosi 27,17 l/100 km. Jest to wynik bardzo dobry, jeśli weźmiemy pod uwagę przewożony ładunek (22 tony) oraz fakt, że trasy konkursowe są często niezwykle wymagające: drogi lokalne o dużym natężeniu ruchu usiane skrzyżowaniami i światłami.

Kolejne trzy Renault T dopiero zaczynają swoją „służbę”. Są to pojazdy demonstracyjne, a ich głównym zadaniem jest przybliżanie wszystkim kierowcom gamy pojazdów Renault Trucks. Charakterystyczna kabina gamy T jest już stosunkowo częstym widokiem na Polskich i Europejskich drogach. Jednak niezbyt wielu kierowców miało okazję zasiąść za kierownicą czy obejrzeć wnętrze nowoczesnej „tetki”.

Z ogólnym uznaniem spotyka się przestronność kabiny, i jej wyposażenie. Górna leżanka, którą można zamienić w pojemny schowek na rzeczy kierowcy, pomysłowy leżak ułatwiający odpoczynek w trakcie przerw, nowoczesna tablica przyrządów z kolorowym wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości. To tylko kilka z widocznych na pierwszy rzut oka nowoczesnych rozwiązań w kabinie. Potem przychodzi czas na detale takie jak, wygodne sterownie komputerem pokładowym, pilot do zarządzania większością wyposażenia kabiny, odpowiedzialnego za komfort czy 6 wygodnie rozmieszczonych gniazdek dla urządzeń elektrycznych. Do trzech ciężarówek karawany dołączy już wkrótce kolejna, tym razem w wersji MaxiSpace.

Po krótkim spotkaniu w Fabianowie obydwie imprezy ruszają w swoje strony. Optifuel Challenge ma przed sobą jeszcze 2 przystanki w Tarnowie Podgórnym i Pruszczu Gdańskim. Natomiast karawana „Naturalnie Renault Trucks ”pojawi się niedługo w serwisie w Szczecinie, a potem na 2 dużych parkingach w okolicy Torzymia.

Następne zaplanowanie spotkanie to 10 Września. Wtedy też odbędzie się polski finał, w którym wezmą udział zwycięzcy eliminacji lokalnych. Dwóch z nich pojedzie do Lizbony, aby reprezentować Polskę w wielkim finale europejskim jesienią tego roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!