Podsumowanie 2006 – Wielton S.A.

12 lutego 2007, 0:00

Rok 2006 był szczególny dla Wielton S.A. Już od jego początku rozpoczęły się przygotowania do specjalnego jubileuszu 10-lecia firmy, który świętowano w czerwcu. Był to moment podsumowań i wyznaczenia kierunków na przyszłość, aby następne lata upłynęły również tak owocnie jak lata minione. A każdy rok przynosi naprawdę wielkie zmiany, w tym także rok 2006. Dotyczą one nie tylko rozwoju technicznego zakładu, ale także i sprzedaży, gdyż w porównaniu do 2005 wzrosła ona aż o 65%.
W ubiegłym roku kilkanaście razy firma uczestniczyła także w międzynarodowych targach (Rumunia, Czechy, Estonia, Litwa, Bułgaria, Moskwa, Włochy, Ukraina, Łotwa i Kielce), realizując strategię rozwoju rynku poza obszar Polski. Według danych udział exportu w sprzedaży wzrósł w 2006 roku z 30% do 43%.
Rok 2006 to również ciągłe inwestycje w produkty. Wielton nie poprzestaje na tym co udało mu się już stworzyć, tylko stale szuka rozwiązań technicznych, aby dopasować się do wymagań klientów.

Unowocześniany i modernizowany jest stale park maszynowy, a za tym idzie zeszłoroczny zakup dodatkowych 2 nowych laserów i 2 nowych robotów spawalniczych. Ponadto firma uzyskała certyfikat VDI 2700 – świadczący o wypełnianiu surowych norm bezpieczeństwa przewożonego ładunku.
Poza tym sukcesywnie powiększana jest liczba autoryzowanych stacji serwisowych – rok 2007 firma rozpoczęła posiadając 26 stacji w Polsce i 29 w Europie. Firma ma rozwiniętą sieć sprzedaży. Obecnie dystrybucję tworzy 17 handlowców w kraju oraz na Litwie, Białorusi i Łotwie, a także 11 dealerów w krajach Europy Zachodniej. Natomiast w Moskwie i Ukrainie firma posiada placówki samodzielnie działające pod nazwą Wielton.
Ważnym wydarzeniem było pozyskanie inwestora strategicznego, co przełoży się na większy rozwój firmy oraz na jej wejście na Giełdę Papierów Wartościowych – jednak to już działania związane z rokiem 2007.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!