Autos liderem sprzedaży w Polsce wg Wolk After Sales Experts

10 lipca 2015, 10:50

Niemiecka niezależna instytucja zajmującą się analizą rynku aftermarketowego w Europie – Wolk After Sales Experts – przygotowała raport, według którego liderem dystrybucji części na rynku ciężarowym w Polsce jest firma Autos.

Raport „Najwięksi dystrybutorzy części do samochodów ciężarowych w Europie 2014” przedstawia kompleksowo profile 216 największych i najważniejszych firm z 33 krajów działających na rynku europejskim i zajmujących się dystrybucją części zamiennych do pojazdów ciężarowych i autobusów. Publikacja powstała w oparciu o powszechnie dostępne, otwarte źródła, statystyki i inne materiały oraz opinie niezależnych ekspertów.

Raport przedstawia również ogólną sytuację branży ciężarowej w każdym z 33. prezentowanych krajów. Pokazuje np. potencjał rynku pod względem ilości zarejestrowanych aut ciężarowych i autobusów w każdym z nich. Poza tym dokładnie prezentuje sylwetki najważniejszych dystrybutorów działających na poszczególnych rynkach. Znajdziemy tam m. in. takie kraje jak Polska, Austria, Niemcy, Włochy, Anglia, Francja, Chorwacja, Litwa, Rumunia czy Portugalia.  Z publikacji można uzyskać informacje o ilości zatrudnianych pracowników, liczbie oddziałów oraz krajach europejskich, w których dany dystrybutor jest dostępny lub ma swoje przedstawicielstwo.

Głównym kryterium decydującym o pozycji firmy na jej macierzystym rynku, jak również na rynku europejskim jest obrót. Do określenia wysokości obrotu zostały wykorzystane dane finansowe od  2012 roku do czasu przygotowania i publikacji raportu w roku 2014.

Podsumowanie polskiego rynku ciężarowego prezentuje jedenaście firm uszeregowanych według wysokości osiągniętego obrotu. Wśród wyróżnionych dostawców trzy firmy reprezentują kapitał zagraniczny, pozostałe osiem swoje centrale ma w Polsce. Pozycję lidera na polskim rynku w branży ciężarowej zajmuje firma Autos, która plasuje się na pierwszym miejscu zestawienia wyprzedzając drugiego w rankingu dystrybutora części o 42.5 mln €.

W rankingu podsumowującym działania dystrybutorów w skali europejskiej znalazło się 20. najlepszych firm z pośród 216 analizowanych w raporcie, ze wszystkich 33 krajów. Jest m.in. trzech reprezentantów Niemiec i aż cztery firmy z Polski. W tym zestawieniu firma Autos zajmuje wysokie 5. miejsce.

Więcej szczegółów w treści raportu, który jest dostępny na stronie: www.wolk-aftersales.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!